Inđijke razbile metal(ac)

Rukometašice Metalca, posle, minimalnog poraza u Inđiji, revanš u svojoj dvorani su videli kao ogromnu šansu da ostvare najveći uspeh u istoriji rukometa u gradu na Ibru. Ipak, iako sa samo deset igračica, Sremice su pokazale da imaju kvalitet veći nego devojke iz Kraljeva. Posle početne inicijative Metalca, već u 9. minutu zahvaljujući raspoloženoj Suzani Miličić gošće su stigle do vođstva od 4-7,a onda do kraja prvog poluvrmena znalački održavale četiri do pet golova viška. Domaće su delovale početnički u retkim trenutcima kada im se ukazivala prilika da stignu prednost rivala.

Nastavak je doneo istu sliku na terenu. Razlika se u korist gošći samo povećavala,a u tome su im svesrdno pomogle kraljevačke "lavice" bezidejnom igrom sa mnogo grešaka i bez odbrane. Za pomenutu Miličić i izvanrednu Aleksandru Stamenić danas nije bilo rešenja, radile su šta su htele i postigle skoro sve golove Železničara. Ono što tim iz Inđije nije uspeo u prvom meču, nadoknadio je u Kraljevu i zasluženo prošao na finalni turnir nacionalnog Kupa.

METALAC - ŽELEZNIČAR (Inđija) 32 - 37 (13 - 18)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 100 Sudije: Rilak i Obradović (Kragujevac) Sedmerci: Metalac 8 (8), Železničar 3 (3) Isključenja: Metalac 6 minuta, Železničar 8 minuta

METALAC: Nikolovski, Nedić 1, Stanković 1, Pešić 14 (8), Nedeljković 5, Janković, Živković 6, Čović, Petrović 3, Župac, Jovanović, Pantović, Josipović, Andrić, Milojić 2 Trener: A. Nestorović

ŽELEZNIČAR: Žak, Gudurić 3, Stojsavljević 3, Medić, Stamenić 15 (2), Ivanić 1, Lukać, Blaženović, Anjol 1, Miličić 14 (1) Trener: J. Živanović

2 Mladost (NP) 16 13 0 3 26
3 Minaqua Vojvodina 16 12 0 4 24