Subotičani pali kraj Ibra

Za Slogu je svaka utakmica do kraja sezone, koja se igra u Kraljevu, kvalifikaciona ili presudna u borbi za opstanak. Tako se prišlo i meču sa Subotičanima, koji su da podsetimo bili prvi tim koji odigrao zvaničnu utakmicu u novoj dvorani kraj Ibra i slavio protiv Sloge, prošle sezone. Puleni Boška Đokića su bolje počeli meč, čvrsto u odbrani i vrlo sigurno u napadu. To je donelo vođstvo 9-4 i prvi tajm aut gostiju. Usledila je serija košarkaša sa severa Bačke od 5-0 i do kraja četvrtine se igralo koš za koš. Sloga je posle prvih deset minuta imala minimalnu prednost 17-16, a u nastavku smo videli veliku borbu. Kraljevčani su serijom trojki preko Vuksanovića, Stamenića i Jovanovića stigli do prve dvocifrene prednosti,a u tom delu meča smo videli i najlepšu akciju. Asistencija Vorkapića i stilu Teodosića i poeni Pavlovića, na semaforu je zasvetlelo 39-27. Kao i nedelju dana ranije protiv Borca, "beli" su lepu dvocifrenu prednost do kraja poluvrmena prokockali i na odmor se otišlo sa skromnih 42-36.

U trećoj deonici veoma slaba igra oba tima. Toliki broj grešaka nismo odavno videli u jednoj utakmici, pa i ne čudi što je posle sedam minuta igre u ovom periodu rezultat glasio 8-7. Do kraja četvrtine Sloga je održala pest poena prednosti pred poslednjih deset minuta meča. U tom periodu kod Spartaka je neuhvatljiv bio centar Adrejević, dok je trojku za izjednačenje tačno minut pre kraja postigao subotički Harden (zbog brade!) Ljubenković. Kod Sloge je jedino mladi Vuk Jovanović pronalazio način da postigne koš i održavao skromno vođstvo svog tima. U penal završnici bolje nerve su imali domaći, tačnije Vorkapić koji je četiri puta sa linije penala bio precizan i obezbedio svom timu petu prvenstvenu pobedu.

BONUS!

Utakmica u novoj sportskoj dvorani na desnoj obali Ibra kasnila je sa početkom desetak minuta jer su se, pred samo podbacivanje lopte na centru, ugasili semafori koji pokazuju vreme napada. Igrači su imali produženo zagrevanje, ali je kvar otklonjen i utakmica je normalno odigrana.

SLOGA - SPARTAK 74 - 72 (17-16, 25-20, 11-11, 21-25)

Nova sportska dvorana Gledalaca: 300 Sudije: M. Juras (Beograd), J. Juras (Novi Sad), Strika (Beograd)

SLOGA: Stamenić 5 , Vorkapić 14 (5 as), Jovanović 15 (7sk, 5 as), Vuksanović 15, Simeunović 11, Pavlović 10 (12 sk), Ilić, Ćirović 2, Peruničić, Gavrilović 2, Bojanić, Simović

SPARTAK: Matić 5, Jovišić 3 (11 sk), Ljubenković 18, Hristov 19, Prlja 7, Nikolić, Miščević 4, Lučić, Kuridža, Andrejević 16 (9 sk)

Mladost Admiral 78 : 83 OKK Beograd
Spartak 85 : 70 Napredak Rubin
Borac 83 : 57 Sloga
Konstantin 79 : 85 Smederevo 1953
Dynamic BG 99 : 93 Beovuk 72
Dunav 98 : 87 Metalac