Teška i zaslužena pobeda Žarkova

Pobedom nad dobro organizovanim Stepojevčanima, fudbaleri Žarkova definitivno su se uključili u borbu za plasman u Prvu ligu Srbije. Po jakom vetru u Makiškoj šumi, viđena je kvalitetna utakmica.

Početak su obeležili šutevi Aleksandra Stevanovića za goste i Filipa Bainovića za domaći tim. U 21. minutu, posle centaršuta Bainovića, desni bek Žarkova Ivan Kričak zahvatio je glavom loptu, koja je otišla pored stative. U sledećem napadu, udarac glavom Petkovića odbranio je zapaženi Milovan Lekić. Stepojevčani su ponovo zapretili u 27. minutu, Stevanović je prošao po levoj strani i šutirao, golman Dušan Marković odbranio je krajnjim naporom. U 30. minutu, Bainović je snažno šutirao sa 16 metara, pravo u Lekića. Domaćini su poveli u 34. minutu, vezista Bainović šutirao je sa 20 metara, Lekić odbio loptu, a dobro postavljeni ofanzivni vezista, Duško Petković, udarcem glavom zatresao mrežu - 1:0.

Do odlaska na odmor, Žarkovčani su mogli da povećaju prednost, šut Petkovića odbranio je Lekić, dok je Petar Aničić iz izgledne pozicije sa desne strane ciljao pored stative.

Sa vetrom u leđima, gosti su u drugom poluvremenu pokušavali da izjednače. Najpovoljniju šansu imao je napadač Stevanović u 65. minutu, udarac je odbranio mladi Marković. Žarkovčani su ranije mogli da reše pitanje pobednika, Petković je u 75. minutu oštro šutirao sa desne strane, lopta je prohujala pored stative.

Utakmicu je vrlo dobro odsudio Goran Bogićević, sa pomoćnicima Danilom Jerinićem i Ivanom Krstićem. U kontroli su bili bivši internacionalac Dušan Čolić i instruktor Goran Miletić, suđenje su ocenili visokom ocenom.

ŽARKOVO - STEPOJEVAC VAGA 1:0 (1:0)

Strelac: Petković u 34. minutu. Igralište Žarkova. Gledalaca: 150. Sudija: Goran Bogićević (Beograd) 7,5. Žuti kartoni: Anđelković, Stevanović (Stepojevac Vaga).

ŽARKOVO: Marković 7, Kričak 7, U. Stojanović 7, Bainović 7,5, Šipčić 7, Đ. Stojanović 7, Aničić 7 (od 60. Guzina 7), Ivanović 6,5 (od 80. Milanović -), Dobrijević 6,5, Petković 7,5, Čudić 7 (od 70. Busnić 7).

STEPOJEVAC VAGA: Lekić 7,5, Jovanović 7, Radojević 6,5, Marinković 7, Pavlović 6,5, Ilić 6,5, Anđelković 6,5 (od 67. Lazić 7), Jovičić 6,5 (od 55. Vučićević 6,5), Stevanović 7, Mrdaković 6,5 (od 90. Jevtić -), Anđelić 6,5.

Igrač utakmice: Filip Bainović (Žarkovo).

IMR 4 : 3 IMT
Srem 3 : 1 BASK
Turbina 2 : 3 Sopot
Dorćol 1 : 1 Teleoptik
Brodarac 1947 2 : 1 Radnički (O)