DLZ: Tara - Zlatibor 3:1

Odbojkašice Tare u nedelju su pobedile ekipu Zlatibora iz Čajetine  sa 3:1 u setovima i trenutno su nadomak istorijskog uspeha Bajinobaštanskog sporta i plasmana u Prvu ligu Srbije. Rezultat po setovima bio je 26:24, 30:32, 29:27, 25:19.
Rezultatski neizvesna utakmica,jer su se tri seta igrala na razliku. Skoro ceo prvi set igrački i rezultatski pripao je Zlatiboru, ali su na kraju igračice Tare  trijunfovale  sa 26:24, pre svega zahvaljujući dobrom prijemu Jelene Jokić i neuhvatljivim smečom korektora Anđele Jovanović. U drugom setu Tara igra bolje i osvaja  peone preko primača Marić Andrijane i Tatjane Glišić,ali kod rezultata 24:20 za domaću ekipu dolazi do neshvatljivog pada u igri i Zlatibor stiže na 24:24,a boljom igrom završava set u svoju korist 32:30. U trećem  se igra na  svaki poen ,kao da je odlučujući, a kapiten gostujuće ekipe Dragović  sigurnim napadima osvaja poene koje unose neizvesnot ko će pobediti i opet je 24:24, međutim  sada Tara dodaje gas i dobija se sa 29:27 za 2:1 u setovima. Četvrti set  pripao je domaćoj ekipi  koja je bila bolja i sigurnija za dizača Jovanu Jevremović i srednjim blokerima Sarom Bulatović i Ivanom Petković.

Posle ovog kola  obe ekipe zadržavaju ista mesta na tabeli,,jer je Tara na 4 mestu sa istim brojem pobeda ,kao i   trećeplasirani Borac iz Čačka,a Zlatibor  je 5 na sredini tabele. U sledećem kolu Bajinobaštanke dočekuju Ekonomac iz Kraljeva ,a utakmica se igra u subotu od 18 sati u gradskoj hali, a Zlatibor igra protiv  prvoplasiranog  Gimnazijalca iz Kraljeva.

Startna postava Tare:19 Milošević Teodora, 4 Katanić Ružica,18 Milanović Tatjana,15 Bulatović Sara,3 Jovanović Anđela,16 Jokić Jelena, 11 Glišić Tatjana,trener ekipe Pavlović Dragan
Startna postava Zlatibora:1 Tošić,4 Dragović,Obradović,17 Pantović,Vlasanjić,8 Stanković,Stojić trener Brašanac Stanko.

Tutin Dalas 0 : 3 Gimnazijalac
Trstenik 3 : 1 Crnokosa
Borac 3 : 1 Putevi Trendteks
Ekonomac 3 : 1 Mokra Gora
Zlatibor 1 : 3 Tara