Umalo od gotovog veresija

U 23.kolu Druge lige Srbije, Dunav je ostvario novu pobedu, savladavši Beko iz Beograda, rezultatom 78:77 (21:11, 22:18, 19:15, 16:33). Još jednom se pokazalo da je jako teško dobiti "unapred već dobijene" utakmice ali i da su u košarci mogući veliki preokreti, do poslednjeg sudijskog zvižduka. Obzirom da su gosti pretposlednji na tabeli i da su odavno izgubili svaku šansu za opstanak u ligi, Dunav je pre utakmice važio za apsolutnog favorita i malo ko je očekivao išta osim ubedljive pobede domaćih.

Tako se i činilo punih trideset minuta utakmice. Od starta su košarkaši Dunava nametnuli svoju igru i iz minuta u minut sticali prednost, koja je u jednom momentu iznosila i 21 poen (62:41). A onda se deseila poslednja četvrtina. Gosti, koji nisu imali šta da izgube, počeli su da pogađaju iz svih pozicija. Igračima Dunava su se "stegle" ruke, promašen je veliki broj slobodnih bacanja, dolazi do opuštanja u odbrani i velika prednost se u potpunosti istopila na samo dva minuta do kraja. Beko je napravio potpuni preokret i u poslednjem minutu prešao u vođstvo. U dramatičnoj završnici, posle jedne dobre odbrane, Dunav ponovo vraća prednost, poenima iz kontranapada.

Beograđani su imali poslednji šut za pobedu van linije 6,25 ali na sreću svih navijača Dunava, lopta nije prošla kroz koš. Dunav je na kraju, može se slobodno reći, bio srećniji i pobedio, čime je napravio još jedan veliki korak ka osvajanju jedne od prve dve pozicije koje vode u Prvu ligu. Pored uzbudljive završnice, utakmicu je obeležio i izuzetno fer i sportski potez Aleksandra Miljkovića, igrača Dunava, koji je u poslednjem minutu, kada se rešavala utakmica, prilikom jednog auta, ispravio sudijsku odluku koji nije dobro video šta se desilo, i priznao da je poslednji igrao loptom, pa je lopta ponovo dodeljena gostima. Baš Aleksandar Miljković postigao je poslednja dva poena za pobedu Dunava, pa je to možda bila i zaslužena sreća, za ovaj nesvakidašnji i izuzetan potez.

Najbolji kod domaćina bili su Zorčić (18p, 11sk) i Rudan (13p, 3sk), dok su kod gostiju najefikasniji bili Jevtić (20p, 5sk) i Kojić (14p, 4as). U ekipi Dunava u igru nisu ulazili Vuković i Turukalo zbog povreda. Kompletnu statistiku možete pogledati na sajtu kluba.
Dunav u narednom kolu putuje u Sremsku Mitrovicu. Utakmica sa Sremom igra se u subotu od 20h.

U poluvremenu utakmice, uručena su priznanja mlađim pionirima za osvojeno prvo mesto u Sremu i plasman na polufinalni turnir Vojvodine.

Pirot 68 : 79 Plana
Proleter 76 : 82 Dunav
Mladost 66 : 57 Niš
Srem 99 : 87 Zlatibor
Beko 80 : 87 Zdravlje Leskovac
Napredak 76 : 87 Dynamic BG
Sloboda 105 : 99 Vojvodina