20.05.2010 A. Daišević

Pionirska liga Srbije: Sloga (K) - OFK Beograd 3:0

Najmlađa Slogina selekcija u takmičenju Kvalitetne lige Srbije odigrala je jako dobar meč sa „romantičarima“ sa Karaburme i zabeležila zasluženu pobedu. U prvih 45 minuta „beli“ su bili mnogo bolji tim, posle dve lepe prilike A. Jankovića i Žerađanina stigli su i do vođstva preko kapitena Jablanovića. Beograđani su prvi put pripretili u 20.minutu susreta,a potom još dva puta preko neugodnih Lazića i Čermelja imali zicere, ali je omaleni S. Janković dva puta izbacio loptu sa gol linije.

U drugom poluvremenu OFK Beograd je zaigrao na sve ili ništa, ali domaći su iz prve prave akcije uvećali prednost preko danas izvanrednog A. Jankovića. Najbolji strelac Sloge Jablanović je samo dva minuta kasnije, posle solo akcije, još jednom zatresao mrežu nemoćnog Matića i postavio konačan rezultat. Imali su Kraljevčani još nekoliko odličnih prilika, mogli su da se u punoj meri revanširaju za jesenji poraz na Karaburmi od 7:0. „Romnatičari“ do kraja susreta uspeli su samo preko Milojevića da pogode prečku gola „belih“ što je bilo nedovoljno da se izbegne ubedljiv poraz.

Stadion: U Jarčujaku.  Gledalaca: 150. Sudija: Darko Bogdanović (Kraljevo).  Strelci: Jablanović u 5. i 59. minutu i A. Janković u 57.minutu. Igrač utakmice: Aleksandar Janković (Sloga).

SLOGA: Kostić  (Grbović), Milovanović (Milenković), S. Janković (Vujović), Janjić, Bunjak, N. Dabižljević (Andrić), Žerađanin (A. Dabižljević), Jović, Jablanović (Đorić), Šaponjić, A. Janković ( Pantelić).
OFK BEOGRAD: Matić, Gajević, Vlajić, Cvijić  (Stojanović), Zdjelar, Strniša, Antonov, Čermelj  (Mrkela), Milojević, Lazić  (Marjanović), Škrbić (Došen).

Radnički (N) 0 : 1 Borac (Č)
Jagodina 1 : 0 Zemun
ČSK Pivara 3 : 2 Rad
Sloga (K) 3 : 0 OFK Beograd
Smederevo 3 : 4 Bežanija
Partizan 10 : 1 Morava