Remi u derbiju Varvarinaca i Piroćanaca
Odlična fudbalska predstava viđena je u derbiju kola u Varvarinu,najbolje su to osetili gledaoci koji su  burnim aplauzom na kraju utakmice pozdravili obe ekipe jer zaista i Temnić i Radnički(koji je prvi put gostovao u Varvarinu) odigrali su utakmicu na prvoligaškom nivou.
Temnić je počeo silovito već u 9..minutu Igor Pavlović je pokušao glavom posle lepog centaršuta ali je lopta otišla u gol aut samo nekoliko minuta kasnije(13.min) po običaju oprobao se iz slobodnjaka topovski šutirao ali je lopta zakačila jednog igrača u leđa i tik pored stative otišla u korner. A onda samo dva minuta kasnije filigranska akcija Vukajlović-Igor Pavlović ovaj drugi izlazi sam poludesno ispred golmana gostiju ali traljavo  Vukajlović prima tu loptu.
A onda 26. minut na loptu sa jakim felšom koja nije bila ni šut ni centaršut kreću Marko Mančić i golman domaćih Slobodan Marković.Mančić stiže pre do lopte šalje je glavom ka mreži a golman domaćih umesto loptu udara rukama po glavi Mančića ,sudija Minić je neumoljiv svira penal. Marka Mančića iznose sa terena menja ga Miloš Spasić a Salihoviću golman Slobodan Marković sjajno čita penal i brani i tako se iskupljuje za kiks od samo pre minut. Temnić kreće još ofanzivnije pa svoj šut u 30. minutu oprobava Miletić ali golman gostiju sigurno brani a zatim u 35 minutu posle sjajnog centaršuta sa desne strane Igor Pavlović prima neometan loptu šutira volejom ali opet brani danas najbolji Miloš Perič.

I onda kad se očekivalo da će se na poluvreme otići remijem i da Varvarinci neće krunisati svoju nadmoćnost Temnić dolazi do vođstva. Sibinovič sa desne strane upućuje neku vrstu centaršuta poluvisokom loptom na drugu stativu Perićevog gola a tamo ko bi drugi nego Igor Pavlović skreće tu loptu u mrežu za vođstvo u 42.minutu i zaslužen odlazak na odmor u poluvremenu.
Drugo poluvreme počinje sve češćom ofanzivom gostiju u 60. minutu Denis Ristov odlično prolazi po desnoj strani odlično šutira pogađa stativu potom lopta pravi pravi karambol u šesnaestercu domaćih ,odbija se ponovo do pirotske desetke koji je sam lepo se namesta i pogađa za 1.1. Samo dva minuta kasnije ogromna radost gostiju ponovo prodor po desnoj strani Ovoga puta Davor Petrov iz prve sa 16-17 metra šutira u donji levi ugao golmana domaćih tačno i precizno lopta se od stative odbija u mrežu za vođstvo gostiju.
Odlično u tom periodu igraju gosti potpuno kontrolišu sredinu terena i prave dosta problema odbrani domaćih. Ipak poslednjih 20 minuta igrači Temnića pritiskaju sve žešće .Najpre Miletić u 69 ulazi poludesno u šesnaesterac topovski šutira ali nebu pod oblake,samo minut kasnije sa druge strane Sibinović je u idealnoj poziciji ali ništa od toga,a onda 73. minut Miletić uleće kao tane u šesnaesterac štoperi gostiju ga ruše za penal koji Igor Pavlović ne prepušta slučaju ,pogađa za 2:2
I pored opasnih kontri koje su Piroćanci izvodili ,Temnić do kraja ima još četiri dobre šanse sve preko heroja ili tragičara Igora Pavlovića kog danas nije hteo het-trik ,on najpre promasuje u 79. minutu ,pa u 81. ima šansu utakmice kada sam izlazi ispred Perića ali promašuje, potom u 87. minutu sa 25 metara strahovito šutira u same desne raklje golmana Perića ali ovaj na čudesan način vadi tu loptu i šalje je u korner .I na kraju još jednom Pavlović u 89. minutu preko gola,posle čega Aleksandar Minić svira kraj a akteri ovog meča već smo rekli dobijaju veliki aplauz.

Temnić - Radnički (Pirot) 2:2 (1:0)

Strelci. 1:0 Igor Pavlović u 41,1:1 Ristov u 60,1:2 Petrov u 62. ,2:2 Igor Pavlović u 72. minutu. Stadion Temnića, gledalaca 500. Sudija Aleksandar Minić (Knjaževac) 8. Opomenuti igrači: Milan Marković (Temnić) i Krstić, Tasić, Tanasković, Nikolić, Ilić i Petrov (Radnički). Igrač utakmice: Miloš Perić (Radnički) .

Temnić: Slobodan Marković 7, Lazarevski 7 (Žerjav 7), Petrović 7, Radovanović 7, Vukajlović 7, Jovanović 7 (Milan Markovič 7), Miletić 7, Petković 7 (Aksentijević 7), Pavlović 7,5, Sibinović 7.

Radnički. Perić 7,5, Tanasković 7, Božidar Mančić 6,5, Marković 6,5, Nikolić 7, Davor Petrov 7, Tasić 6,5 ((Ilić-), Salihović 7,5, Marko Mančić - (Miloš Spasić 7), Ristov 7,5, Krstić 7 (Nemanja Petrov 7).

73. min. Igor Pavlović je siguran sa bele tačke za konačnih 2:2

Žestoke duele vodili su Igor Pavlović i štoper Piroćanaca Stefan Marković. Foto Slobodan Simić

Mnogo poznatih pratilo je derbi među njima i Dušan Pešić legenda Napretka,splitskog Hajduka i Fenerbahčea (bivši reprezentativac SFRJ) prezadovoljan je napustio stadion.

Timočanin 0 : 1 Tabane 1970
Radnički (P) 3 : 0 Car Konstantin
Timok 2 : 2 Trstenik PPT
Radnički (S) 1 : 0 Dunav
Ozren 4 : 0 Sloga (D)
Radan 1 : 4 Sinđelić
Temnić 1924 3 : 0 OFK Bor
Jedinstvo (B) 1 : 3 Moravac Orion