PFL Sombor: Remi u prvom derbiju kola na Bukovcu

Remijem je završen prvi derbi u Područnoj ligi Sombor, u kojem su se na Bukovcu sastali domaći Omladinac i Polet iz Karavukova. Postignuti rezultat,1:1 i podela plena, najrealniji je ishod ovog događaja, kojim moraju biti zadovoljni i jedni i drugi, mada domaćinima ostaje žal za nedusuđenim jedasnaestercom, kojega sudija Nebojša Zeljković iz Crvenke nije svirao u 15 minutu utakmice kod rezultata 0:0.U pomenutom minutu, centarfor Omladinca je srušen u šesnaestercu gostiju, u momentu kada je bio u naletu ka golu Ivanovića.

Inače, utakmica je bila dinamična i brza, fudbaleri su dosta trčali, lopta je prenošena sa jednog na drugi deo terena, ali akcije nisu bile baš najbolje smišljene, i nije bilo izrazitih prilika za postizanje golova. Gosti su poveli iz jednog kontranapada u 6 minuti nastavka, golom , kojega je iskosa sa leve strane postigao Stošić. Četrnaest minuta kasnije izjednačio je Jovanović sa ivice šesnaesterca jednim preciznim i snažnim udarcem u levi donji ugao gola golmana Poleta.Izjednačujući gol je podigao apetite fudbalerima oba tima, domaćinima da probaju doći do pobede, a gostima da sačuvaju remi, pa se u nastavku rasplamsala borba za svaki pedalj terena, i za svaku loptu. U tim je trenucima bilo više posla i za sudijsku trojku, jer su gosti išli na odugovlačenje,a domaćini su svaki kontakt u šesnaestercu videli kao prekršaj za najstrožiju kaznu. Međutim sudija Zeljković je držao kriterijum, i sa kartonima je smirivao strasti uzavrelih rivala, pa je i utakmicu priveo kraju bez većih problema.

Područna Liga Sombor Omladinac-Polet 1:1 (0:0)

Bukovac,16. Avgust 2015. Godine. Igralište Omladinca . Gledalaca 150. Sudija Zeljković(Crvenka). Pomoćnici Laluja(Crvenka) i Kovačević (Lipar) Delegat Čakan (Kula) . Strelci : Jovanović u 65 za Omladinac a Stošić u 51 za Polet. Žuti kartoni : Jovanović, Trkulja i Veselinović (Omladinac), a Milunović, N. Milenković i R. Milenković za Polet. Crveni kartona nije bilo.

OMLADINAC : Njegomir, Mil. Mijić ( Nem. Mijić).Bečanović, Dmitrović, Veselinović, Nik. Mijić, Rončervić (Maričić) , Petreš, Jovanović, Pavin i Trkulja.

POLET: Ivanović, Milunović (Jovanović), N. Milenković, Doroslovac, Stanković, R. Milenković, Ristić, Zlatković, Zec (Stoiljković), Bogdanović i Stošić (Mikić)