Ekipa sa Bubnja ubedljiva

Fudbaleri Šumadije 1903 zabeležili su, u 29. kolu Srpske lige „Zapad“, najubedljiviju pobedu u gostuma. U Smederevskoj Palanci savladali su domaću Jasenicu 1911 sa 4:1. Bila je to druga „trojka“ koju je srpskoligaš sa Bubnja doneo sa gostovanja u ovoj sezoni. Pobedu je ostvario i u susretu sa Banom u Raški, sa 3:1. Rezultatom 4:1 Šumadinci su na Bubnju slavili samo u duelu sa imenjakom iz Aranđelovca. Pobeda u Smederevskoj Palanci došla je posle dva poraza na gostovanju, u Loznici (3:0) i Požegi (2:0). Strelci sa Bubnja su se konačno raspucali. Na prethodnih 28 utakmica postigli su 31 gol, a samo u nedelju četiri.

Prvo poluvreme nedeljnog susreta u Smederevskoj Palanci protekao je bez pogodaka. Šumadija 1903 više je napadala i stvarala šanse, koje nisu iskoristili Grujičić, Knežević i Živanović.

Odmor je, izgleda, prijao napadačima. U drugom poluvremenu postignuto je pet pogodaka.

Seriju golova otvorio je Grujičić, koji je na ubačenu loptu utrčao iz drugog plana u kazneni protstor domaćina i marirao golmana Vuksanovića. Radost Kragujevčana kratko je trajala. Samo četiri minuta kasnije fudbaleri Jaenice 1911 uspeli su da izjednače. Posle kornera Vićentijevića sa desne strane i odbijene lopte natrčao je štoper Popović i loptu poslao pored nemoćnog Veličkovića.

Svijim drugim pogotkom u 70. minutu, napadač srpskoliigaša sa Bubnja Grujičić uspeo je ponovo da dovede svoju ekipa u vođstvo od 2:1.

Inicijativa kragujevačkog srpskoligaša ekspresno je rezultirala trećim golom. Seriju pogodaka nastavio je Đorđević. Samo minut kasnije bilo je 3:1 za srpskoligaša sa Bubnja. Posle akcije preko leve strane, u kojoj su učestvovali Knežević i Stefan Milosavljević, na ubačenu loptu skočio je Đorđević i glavom loptu poslao u prvi ugao golmana Vukašinovića.

Petar Đorđević pogocima učvrstio pobedu srpskoligaša sa Bubnja (Foto M. Jovičić) Pobedu je isti igrač overio u 78. minutu, svojim drugim pogotkom. Đorđević je sve učinio sam. Na oko 30 metara od gola protivnika „ukrao“ je loptu i sam sebi obezbedio prostor za šut, tako da za domaćeg golmana nije bilo spasa, pa je morao je i četvrti put da vadi loptu iz mreže.

Odigrali smo rasterećeno i bez tenzija, jer smo ranije obezbedili opstanak. Naš protivnik, Jasenica 1911 viđen je u nižem rangu i pre duela sa nama. Sličnu situaciju imaćemo na Bubnju i u poslednjem kolu. U goste nam dolazi Karađorđe iz Topole, koji je pobedom na svom terenu obezbedio opstanak u srpskoligaškom društvu. Biće to komšijski derbi i nadigravanje sa ekipom iz Topole, koju vodi kolega Slaviša-Koča Kovačević. Daćemo šansu i nekim mladim igračima, koji nisu dobijali veću minutažu, potvrdio je za „Šumadijapres“ Slobodan Stašević, trener Šumadije 1903.

U nedelju će se odigrati još jedan komšjiski i šumadijski derbi. Pobeda Beloševac gostuje u Aranđelovcu i u ovom obračunu rešiće se i pitanje opstanka Šumadije u Srpskoj ligi „Zapad“.

Gradimir Grujičić dva puta doveo Šumadiju 1903 u vođstvo. (Foto: M. Jovičić)

JASENICA 1911 – ŠUMADIJA 1903 1:4 (0:0)

SMEDEREVSKA PALANKA – Stadion: Gradski. Gledalaca: 100. Sudija: Bojan Burojević. Pomoćnici: Ivan Nikitović i Milan Bilbija (svi iz Čačka). Strelci: Popović u 61. minutu za Jasenicu 1911, Grujičić u 57. i 70. i Đorđević u 71. i 78. minutu za Šumadiju 1903. Žuti kartoni: Petković, Popović (Jasenica 1911), Komatina, Aleksić, Đorđević (Šumadija 1903).

JASENICA 1911: Vukašinović, Milovanović, Petković, Jokić (Đurđević), Aliičković (Tufegdžić), Mitrović, Pavlović, Maksimović, Popović, Janković (Baltić), Vićentijević.

ŠUMADIJA 1903: Veličković, Živanović, Marić, Matanović (Sretenović), Komatina, M. Milosavljević, Grujičić, Aleksić, Đorđević (Stojmirović), S. Milosavljević, Knežević (Simić).

IGRAČ UTAKMICE: Gradimir Grujičić (Šumadija 1903).

Jedinstvo 1 : 1 Loznica
Pobeda 0 : 2 Smederevo 1924
Budućnost Krušik 2014 2 : 1 Šumadija
Rudar 0 : 1 Železničar
Zvižd 3 : 2 Jošanica