Bodovi na sniženju u Zagorici

Fudbaleri Sloge prikazali su razočaravajuću partiju pred svojim navijačima, pošto su (u okviru 24.kola Međuopštinske lige Aranđelovac-Topola) poraženi od ekipe Kopljara rezultatom 3:2. Još jedna ekipa, koja je u Zagoricu doputovala sa deset igrača, uspela je da ostane neporažena. Štaviše, vrlo motivisani i taktički dominantni Kopljarci apsolutno zasluženo su ostvarili novi trijumf.

Gosti su iz prve izglednije prilike na meču postigli pogodak, a zaslužan za to je Jović, koji je sa 10-ak metara savladao golmana Jelesijević. Samo par minutu kasnije usledilo je izjednačenje. Č.Petrović je iskoristio vrlo precizno dodavanja J.Petroviča i sa 5 metara na drugoj stativi sproveo loptu u mrežu. Priliku za novo vođstvo  gostujući fudbaleri su imali u 39.minutu, Gajić je sa 15 metara iskosa sa desne strane raspalio po lopti, ali je samo uspeo da zatrese stativu na nekoliko sekundi.

Na startu drugog dela igre novi šok za fudbalere Sloge. Ponovo je Jović bio koban po domaće i sa gotovo istovetne distance poslao loptu iza leđa Jelesijevića. Nakon toga domaći su uglavnom nervozno, konfuzno, bezidejno srljali u napade. S druge strane, gosti su se izuzetno organizovano branili i u kontranapadima tražili svoje šanse. Gajić je u dva navrata šutirao sa udaljenosti manje od 10 metara (privi put pored gola, a njegov drugi udarac je Jelesijević odbranio). Ipak u 61. minutu domaći su stigli do izjednačenja. Vesić je pokupio loptu na sredini terena i vrlo odmerenim udarcem sa preko 20 metara je poslao u gornji desni ugao golmana gostiju Đorđevića. Do potpunog preokreta domaći su mogli u 69.minutu. Vesić je posle prodora po levoj strani centrirao u šesnaesterac gostiju, Č.Petrović glavom sa 10-ak metara za malo bio neprecizan. Treći gol za goste postigao je Gajić (ikupivši se tako za prethodne promašaje). Nakon dobro izvede kontre ostao je sam ispred nemoćnog Jelesijevića i rutinski sa 10 metara poslao loptu u mrežu. Do kraja meča domaći su svim raspoložim snagama (golman Jelesijević poslednjih pet minuta igrao u napadu) pokušavali da dođu makar do boda. Međutim, udarci M.Jelesijevića, Č.Petrovića, Lekića, Nikolića, J.Petrovića (od kojih niti jedan nije bio sa udaljenosti veće od 16 metara) su završili ili preko ili pored gola.

Sloga (Zagorica) - Kopljari 2:3

Igralište u Zagorici. Gledalaca oko 50. Sudija:Đorđe Miljojković (Miraševac), Pomoćnici:Miljana Nikolić (Belosavci) i Filip Filipović (Aranđelovac). Strelci:Č.Petrović u 21. i Vesić u 61 minutu za Slogu, a Jović u 17. i 48. i Gajić u 83.minutu za Kopljare.

Sloga: N.Jelesijević, Stevanović, Dimitrijević, Vesić, Gajić, Jovanović (od 84.Milić), Lekić, J.Petrović, Č.Petrović, Nikolić, M.Jelesijević.

Kopljari: Đorđević, Radovanović, Maksimović, Nedić, Đurković, Bulat, Radovanović, Jović, Jovanović, Gajić.

Žabare 3 : 1 Misača
Mladi rudar 5 : 2 B 2000
Sloga 2 : 3 Kopljari
Mladost 0 : 0 Radoje Domanović
Trnava 3 : 0 Proleter
Plaskovac 3 : 0 Maskar