Nekadašnji Vošin „petlić“ i polaznik Omladinske škole „Ilija Pantelić“, Ivan Rogač, priključio se ekspediciji novosadskog superligaša na pripremama u Beleku. Doskorašnji igrač ukrajinskog Volina iz Lutska, kako sam kaže, ostvario je svoju veliku želju i vratio se u klub, u kojem je načinio svoje prve fudbalske korake. Očekuje se da, u toku današnjeg dana, Ivan Rogač, stavi potpis na dvoipogodišnju vernost FK „Vojvodina“.
Momak rođen u Kotoru, ali odrastao u Petrovaradinu, rođen je 1992. godine, počeo da trenira fudbal u Vojvodini, a sa samo 12 godina, otišao je u pionirsku ekipu Crvene zvezde. Nakon juniorskog staža u redovima beogradskoih „crveno-belih“, zaigrao je za prvi tim Rada, pa potom, BSK-a iz Borče, a poslednja adresa bila mu je u Ukrajini.
- Ispunila mi se želja i zaista sam srećan i veoma zadovoljan – rekao je Rogač.
– Moj transfer u Vojvodinu, aktuelan je još od prvog dana prelaznog roka, međutim, zbog administrativnih problema, malo se oteglo ovo čekanje. Sad je, na sreću, sve iza mene i evo me na pripremama Voše. Igrao sam pre dva dana u susretu Volin – Jagodina (3:1), ali sam na terenu proveo samo 25 minuta, pošto sam dobio nezgodan udarac u nogu. Srećom, ne radi se o težoj povredi, ali nisam ništa želeo da rizikujem i sada mogu odmah, da se, punom snagom, uključim u rad.
Foto: Aleksandar Predojević, FK "Vojvodina"
SUTRA DRUGI TEST
Sutra je, pred fudbalerima, Vojvodine, druga test utakmica na pripremama u Turskoj. Rival Novosađanima, biće ekipa južnokorejskog Pohanga. Reč je o jednom od najtrofejnijih timova dalekog istoka, trostrukom pobedniku Lige šampiona Azije, višestrukom prvaku svoje zemlje i jednom od najboljih klubova na ovom kontinentu. Dres južnokorejskog kluba, od nedavno, nosi i dojučerašnji prvotimac Novosađana, Lazar Veselinović. Laza nije propustio priliku da poseti svoje prijatelje iz Voše i iz prve ruke im prenese impresije o svom novom klubu.
- Ne verujem da ću igrati protiv Vojvodine, jer sam u prošloj kontrolnoj utakmici s jednom kineskom ekipom zaradio lakšu povredu– kaže Veselinović.
– Ipak, Pohang će najverovatnije, na teren izaći s najboljim timom, što će za Novosađane biti pravi i težak ispit.
Zoran Marić o utakmici sa Pohang Stilersima :
- Isto kao i u duelu s poljskim Pogonom, utakmici sa korejskim Pohang Stilersima, nećemo pristupiti sa rezultatskim imperativom. Naravno, shodno renomeu protivnika, očekuje nas mnogo teži posao. Raduje me to što smo u prvoj test utakmici odigrali taktički i timski veoma dobro i nadam se sličnom pristupu i protiv mnogo ozbiljnijeg rivala iz Azije. Razmišljamo još uvek o tome da li da izvedemo dva tima u dva poluvremena, ili da izmešamo postave koje su nastupile na prethodnom susretu. Mislim da smo bliži ovoj drugoj soluciji. Šansu će dobiti Ivan Rogač i Gruzijac, David Kokija, koji je na probi. Takođe će igrati : Marko Kordić (jedno poluvteme), kao i mladi Aleksandar Desančić i Luka Grgić, koji nisu dobili šansu na prvoj utakmici. Sigurno će izostaće povređeni, Slobodan Novaković i Stefan Nikolić.
Početak utakmice, Vojvodina-Pohang Stilers, zakazan je za 15:00 časova po našem vremenu.
TRAŽE SE DESNO KRILO I ŠPIC
Kao što je poznato, nakon neuspešnih pregovorima sa Envrom Alivodićem i njegovog odlaska iz Beleka, operativci Vojvodine, bacili su se na posao oko pronalaženja kvalitetne opcije za desnu stranu napada „crveno-belih“.Pregovori oko angažovanja, Aleksandra Stanisavljevića, za sada, napreduju u dobrom pravcu i postoje realne šanse, da doskorašnji igrač Donjeg Srema, obuče crveno-beli dres Vojvodine. Pored njega, Novosađani žele, da svoje redove pojačaju, sa još jednim klasičnim napadačem, kako bi nadoknadili prazninu, koja je nastala odlaskom Lazara Veselinovića u Južnu Koreju.
MEDICINSKI RAPORT DR VUKOSAVA
LAKŠA POVREDA STEFANA NIKOLIĆA
Subotnji popodnevni trening, nije završio, Stefan Nikolić. Naime, mladi desni bek je, prilikom sprinta, zapeo za busen i nakon pada, ostao na zemlji, sa bolnim izrazom lica.
- Napravili smo klinički pregled i ustanovili da kod Stefana nema oštećenja ligamenata i da je reč o distorziji kolena – rekao je Šef medicinskog tima Vojvodine, dr Borko Vukosav.
– Predostrožnosti radi, Nikolić neće sutra igrati protiv Pohanga, ali na sreću, njegova povreda nije teže prirode.-zaključio je popularni dr Borko.
NOVAKOVIĆ (KONAČNO) NA TERENU
Prvi trening u Beleku, bio je koban za Slobodana Novakovića, koji je obnovio povredu mišića, još na zagrevanju.
Pauza je potrajala celu proteklu sedmicu, a zahvaljujući terapijama i mirovanju, Novaković će se, već od sutra, priključiti svojim klupskim drugovima.
- Dosta je bilo izležavanja i gubljenja vremena.-šeretski kaže Novaković.
- Nema odmora, dok traje obnova, vreme je da se vratim u pun pogon.– rekao je popularni Boba prilikom jučerašnjeg vežbanja u teretani hotel IC Santai.
Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
1 | Partizan | 30 | 21 | 8 | 1 | 71 | |
2 | Crvena zvezda | 30 | 19 | 7 | 4 | 64 | |
3 | Čukarički | 30 | 16 | 9 | 5 | 57 | |
4 | Vojvodina | 30 | 16 | 4 | 10 | 52 | |
5 | Novi Pazar | 30 | 13 | 8 | 9 | 47 | |
6 | Rad | 30 | 13 | 4 | 13 | 43 | |
7 | Mladost | 30 | 11 | 7 | 12 | 40 | |
8 | OFK Beograd | 30 | 10 | 9 | 11 | 39 | |
9 | Radnički (N) | 30 | 9 | 10 | 11 | 37 | |
10 | Jagodina | 30 | 10 | 5 | 15 | 35 | |
11 | Spartak | 30 | 9 | 7 | 14 | 34 | |
12 | Voždovac | 30 | 9 | 7 | 14 | 34 | |
13 | Borac | 30 | 8 | 9 | 13 | 33 | |
14 | Napredak | 30 | 8 | 7 | 15 | 31 | |
15 | Donji Srem | 30 | 6 | 8 | 16 | 26 | |
16 | Radnički 1923 | 30 | 4 | 7 | 19 | 19 |