20.05.2006 Naša Sinalko Liga

Mornar Bascet – Mašinac 89:75
Mornar se pobedom oprostio od svojih navijača za ovu sezonu. Barani su savladali Mašinac, a do trijumfa su stigli zahvaljujući veoma efikasnoj igri u poslednjoj deonici.

Tokom većeg dela meča koji nije imao takmičarskog značaja viđena je izjednačena borba. Centralna figura u taboru gostiju bio je centar Knežević, u poslednjoj četvrtini revanširao mu se krilni centar Mornara Vuksanović. U 35. minutu na semofaru je stajalo 67:65, ali je Jelenić sa dve trojke otklonio sve nedoumice oko trijumfa domaćih

Miloš Pejić, trener Mašinca na konferenciji za medije posle meča je istakao:

Koš razlika je veća nego što je bio odnos snaga na terenu. U završnici se kod nas uvukla nervoza, mada je to na prvi pogled čudno, odlučili su penali Vuksanovića. Dok je Mornar bio u igri sa dva visoka igrača, mi smo parirali, kada je Peković ušao na poziciju četiri, domaći su napravili razliku.

Đorđije Pavićević, trener Mornara je takođe potvrdio da je ishod meča možda bio previsok.

Vodili smo sa deset poena, Kraljevčani su se vraćali, ipak, na kraju smo dobili iako smo bili bez LJubojevića. Ključna za uspeh bila je naša prepoznatljiva igra, jer se Mašinac nije najbolje snašao na zonski presing.