Moravički okrug: Prijevor na čelu, Parmenac i Slatina drže korak

Drugo kolo lige moravičkog okruga donelo je apsolutnu dominaciju domaćih timova.Sedam „trojki“ našlo se na kontu prvoimenovanih sastava.U premijernom kolu gosti su osvojili 4 a nedelju dana kasnije svega tri boda!Postignuto je 26 pogodaka,od čega 12 u prvom delu.Dosuđena su i dva kaznena udarca koji nisu realizovana.

Čast gostujućih ekipa spasio je Parmenac trijumfom na „vrućem“ terenu u Markovici.U sudaru dva kvalitetna rivala više umeća i sportske sreće imali su Parmenjani i sa 2-3 savladali protivnika.Već u 5.minutu Gavrilović dovodi Parmenac do prednosti,koju je duplirao veteran Milovanović pola sata kasnije.Pogodak Simeunovića u 36.minutu vraća nadu domaćima.Ipak,u nastavku,Milovanović još jednom pogađa(73.minut) i obezbeđuje svom timu pobedu.Ovčar je do kraja uspeo da smanji zaostatak,golom Zlatića osam minuta pre kraja ali više od toga nisu mogli.Bio je to prvi poraz Markovičana na svom terenu,od 25.avgusta prošle godine!Backovac je neočekivano lako porazio Jedinstvo(K) a sve je rešeno u periodu od 19. do 22.minuta.Tada su domaći tri puta pogodili i to Radisavljević(19.,21.minut) i Ristović(22.minut).Jedinstvo je preko Nikolića u 38.minutu smanjilo zaostatak ali je Petrović dvadeset minuta pre isteka regularnog dela vratio Backovcu tri gola viška.Konačnih 4-2 postavio je Dejan Živanić u 72.minutu.Omladinac iz Zablaća se ekspresno oporavio od startnog neuspeha i sa 3-0 porazio Donju Vrbavu golovima Milivoja Majstorovića(25.minut),Kurćubića(32.minut) i Aleksandra Majstorovića(50.minut).Put do trijumfa bio je otvoren nakon isključenja gostujućeg fudbalera Milosavljevića,kome je arbitar Grujović iz Ivanjice pokazao put u svlačionicu na isteku 31.minuta.Brojčanu prednost Omladinac je znao da materijalizuje.U odličnoj formi nalazi se Prijevor.Ostvarena je i druga uzastopna pobeda,skorom identičnim kao nedelju dana ranije,kada je rival bila Mladost iz Atenice.Ovoga puta sa 4-0 nadigrana je Kotraža.Raspoložen je bio Marko Todorović sa tri gola(28.,50. i 55.minut) a tačku na „i“ stavlja Mandić u 88.minutu.Spartak iz Trnave je „minimalcem“ porazio goste iz Gornje Gorevnice.Trenutak odluke zbio se u 40.minutu kada je Smiljanić pogodio mrežu „Dabrova“.Mladost iz Preljine uspela je da obezbedi prvi trijumf slomivši otpor Lunjevice u poslednjih pola sata.Mrežu suparnika načeo je Avramović u 64.minutu a pobedu obezbeđuju Vasović(69.minut) i Pejanović(77.minut).Treba pomenuti da gosti nisu iskoristili jedanaesterac u 7.minutu. Prvu „trojku“ uknjižila je i ekipa iz Svračkovaca.Bili su uspešniji od ateničke Mladosti.Golovi su pali u nastavku a delo su Perovića i Boškovića.Drugu ovosezonsku pobedu zabeležila je i Slatina identičnim skorom kao u prvom kolu.Gol Miokovaca prvi put je pogodio Bojović u 42.minutu a konačnih 2-0 postavio je Šarenac u 58.minutu.Golman Slatine zaustavio je pokušaj gostiju sa 11 metara a isti poduhvat već je načinio u premijernom dvoboju.Po okončanju meča,arbitar Belić,isključio je Tasića kod gostiju.