Crvena zvezda u Nike dresovima i u naredne tri godine
Najtrofejniji srpski fudbalski klub Crvena zvezda i kompanija Delta Sport Grupa, ekskluzivi distributer najvećeg proizvođača sportske opreme Nike, zvanično su produžili ugovor o sponzorstvu. To znači da će i u naredne tri godine fudbaleri Crvene zvezde igrati u Nike opremi.
Ugovor vredan milion i pet stotina hiljada evra, potpisali su generalni direktor Delta Sport Grupe, Goran S. Karić i predsednik FK Crvena zvezda, Dobrivoje Tanasijević - Dan Tana.
Na konferenciji za novinare povodom potpisivanja ugovora, Goran S. Karić je izjavio da je ponosan što je u prilici da posreduje u nastavku saradnje dva vodeća sportska brenda - fudbalskog kluba Crvene zvezde i sportskog brenda br 1. Nike-a.
"Pošto najbolji uvek idu uz najbolje, a strategija Delta Sporta jeste liderska pozicija, siguran sam da je naša odluka o produžavanju sponzorstva Zvezde ne samo pravi poslovni potez već i velika moralna podrška i poruka da se uz šampiona mora ostati i kad je teško. Uz Zvezdu smo jer je Zvezda sinonim uspeha srpskog sporta, i verujemo da je pitanje dana kada će Zvezda povratiti lidersku poziciju," naglasio je Goran S. Karić.
Zahvaljujući pedstavnicima Delta Sport Grupe na ovako važnom sponzorstvu Dan Tana je istakao da će se Zvezda pobedama i dobrom igrom odužiti.
Dres koji nose fudbaleri Crvene zvezde, nastao je angažovanjem najvećih profesionalaca kompanije Nike-a. Dva tima (timovi prodaje i sportskog marketinga) napravili su unikatan dres, radjen posebnom tehnologijom kombinacije boja s akcentom na crvenoj. Reč je o DRY FIT materijalu, a sam naziv dresa je RED STAR STRIPE JERSEY, što jasno govori da je pravljen posebno za naš najtrofejniji fudbalski klub.