SLV :Uzeli po bod,a za trećim žale obojica Radnički - Dinamo 0:0

Prvenstvena utakmica XXIII  kola Srpske Lige grupa Vojvodina,igrana na Gradrskom stadionu u Somboru,između domaćeg Radničkog i Dinama iz Pančeva, završena je nerešenim , i nepopularnim rezultatom 0.0 . Oba rivala su iz ovoga meča uzela po bod,što sigurno ne odgovara  ni jednima ni drugima.Za domaćine,kada igraju pred svojim navijačima,a zbog pozicije na tabeli, odgovara samo pobeda, a za goste koji vijaju prvo mesto,gubitak bodova vodi u neizvesnost, i do samoga kraja prvenstva.Stoga,treći bod ,ili bolje rečeno oba , fale i Radničkom, i Dinamu.Oni,koji su danas prisustvovali njihovom međusobnom susretu, reći će da su dobili upravo onoliko koliko su i zaslužili, jer prema prikazanom na terenu,nisu mogli više ni očekivati.Važnost ishoda,za oba sastava,diktirao je i način igre,a presudno je bilo,ne primiti gol.Upravo taj razlog je uticao na opreznu igru na svim delovima terena pa se nisu ni mogle očekivati akcije u kojima će  rivali češće boraviti na protivničkoj polovini.Za ovu utakmicu se ne može reći da nije bila borbena, čak šta više, sevale su varnice, pa je i za sudije bilo posla,mada se može reći, u žaru borbe.

Iz prvoga dela susreta ,nebi se moglo nešto posebno izdvojiti,samo  poneka poluprilika kod domaćih iz akcija koje su započinjali najmlađi,Matijević i Kovačević, a kod gostiju iskusniji Đokić  i Juriša.U drugom poluvremenu je bilo nešto življe,ali je rasla i napetost, jer  su i živci proradili  pa je i za sudije bilo više posla i više brige. Od zrelijih prilika,ona iz 73 minuta,koju su imali domaćini ,kada je Marjanović dobro proigrao Hocieslavskog, a ovaj opet  dobrim šutom pogodio Mišića. Nešto kasnije, isti je igrač imao priliku glavom, ali je nije dobro iskoristio, Gosti su u 81 minuti imali divnu priliku,ali je poslednji šut ka golu, nekoga pogodio, i nije otišao na pravo mesto.Poslednji pola sata utakmice, gosti ostaju sa igračem manje,jer je Ćirka isključen, zbog verbalnog duela sa sudijom Minakovićem. U tim trenucima, trajalo je opkoljavanje glavnog sudije i naguravanje, pa se činilo da se može dogoditi i nešto što niko nije želeo.

Na kraju, svakoj od ekipa po bod.Možda i najrealnije?Treba reći da je ovo pančevcima 12 remi u dosadašnjem delu prvenstva, šesti istim rezultatom (0:0), od čega u gostima 5 puta.Reklo bi se da su specijalisti igre na taj rezultat.. Domaćoj ekipi ovo je treći egal sa 0:0 na kraju,drugi  pred svojim navijačima, a oba puta sa ekipama iz prve tri na tabeli.Najnovijim bodom, Dinamo je pao za jedno mesto,a somborci bi gubitkom dva boda mogli i mesto niže, ukoliko Tekstilac u nedelju iznenadi Dunava u Starim Banovcima.

RADNIČKI (S) - DINAMO  0 :0

Sombor 26.april 2014.godine. Gradski stadion.Gledalaca .150.Sudija  Minaković(NoviSad) Pomoćnici: Jocović (Vrbas) i Lovre (NoviSad) Delegat : Rabrenović. Žuti kartoni: Kovačević, Petrović i Romić (Radnički) ,a Juriša,Zagorac,Matović i Milosavljević (Dinamo) Crveni karton:Ćirka(Dinamo) u 62 minuti.Igrač utakmice Matijević (Radnički )

RADNIČKI:Jorgić,Matijević(Purić),M.Baljak, Babić, Ivanović,Petrović,Kovačević,Z.Baljak(Pavlović),Pekez (Hocieslavski),Romić i Marjanović

DINAMO:Mišić,Janković,Matović,Zagorac,Ćirka,Kovačević,Milosavljević, Stajčić(Šalipurović),Đokić,Iličić (Spasić),Juriša (Skokna)

Centarfor gostiju Đokić u borbi sa odbranom domaćina

Domaći fudbaleri ne prihvataju odluku sudije Minakovića

Vođa navale domaćih, Pekez u borbi za loptu sa odbranom Dinama

Ni gostima iz Pančeva nije prijala odluka sudije Minakovića u 62 minuti...Đokić smiruje strasti

Radnički (NP) 3 : 3 Dunav
Palić 3 : 1 Senta
Jedinstvo (NB) 1 : 1 Radnički (S)
Bačka (BP) 5 : 0 Novi Sad
Banat 2 : 1 Radnički (SM)
Sloga 0 : 2 ČSK Pivara
Radnički (Š) 1 : 1 Dinamo
Tekstilac 2 : 0 Bačka 1901