Bez bodova na prolećnoj premijeri

Prolećna premijera na Begluku nije uspela. Posle dve uzastopne pobede na strani, Sloboda beleži i treći uzastopni poraz na svom terenu: Sloboda – Čukarički 1:2 (1:2). Utakmica je rešena u prvih pola sata, kada su gosti potpuno razbili Slobodinu formaciju 4-4-2. Ne može se zameriti ništa na borbenosti crveno crnima. Naprosto, Čuka predvođen sjajnim Bojićem i Matićem i zaštićen Obradovićem, mogao je u prvih pola sata da dođe i do ubedljivijeg vođstva. Već u prvom napadu, zamalo je neprecizan iskusni Mirosavljević. U dvanaestom, već je bilo 0:1. Stojiljković prolazi po desnoj strani, asistira kapitenu Matiću, a loše zahvaćenu loptu ne uspevaju do mreže da zaustave ni Raković ni Terzić. Pet minuta kasnije, nova prilika za Matića, a ko zna koji put bravurom siguran pogodak spasava Šnile Ranković. Čukarički je potpuno dominirao u tom periodu, a Sloboda ipak stiže do poravnanja. Igrao se 25. minut. Tiago je pronašao Terzića, koji se sjajno oslobodio čuvara, da bi Pejović asistirao Ćovinu, koji sa penala pogađa malu mrežu. 1:1 i radost za oko 2000 smrznutih gledalaca. Radost je kratko trajala. Dva minuta kasnije, Mirosavljević centrira sa leve strane, a na drugoj stativi Stojiljković je brži i viši od Pejovića – 1:2. Nakon novog vođstva gostiju,

Piskavac menja formaciju u (3-5-2). Šansu je u 75. minutu dobio i Nigerijac Amuneke (izašao Sacha Petchi). I sve je od tog trenutka bilo bolje. Igralo se isključivo na polovini gostiju, ali nažalost, do promene rezultata nije došlo. Sloboda je napadala, gosti se malo branili, a malo opstruisali. Najbolje šanse imali su Ćovin, kada je sa 16 metara prebacio gol već savladanog Ristića, zatim Mihajlović, pa Pejović, koji je loše šutao iz blizine a nakon pokušaja Mihajlovića...

Utakmicu je sudio Obradović iz Jagodine koji se svojim presuđivanjem 90 minuta dodvoravao bogatim gazdama gostujućeg tima koji su bili prilično bučni u loži Begluka. Pored 20-80 kod presuđivanja prekršaja, dozvolio je gostima da simuliranjem i odugovlačenjem opstruišu igru (naravno ništa od toga nije nadoknadio). A da li je možda mogao za Slobodu da svira najstrožu kazni, kada su faulirani Mihajlović ili kasnije Amineke, neka ostane za analitičare na Areni ili SOS kanalu. Oni će verovatno reći da je sudija bio u pravu.

Činjenica je samo da je ovo 24. utakmica u nizu bez dosuđenog penala za Slobodu. Koja je verovatnoća za ovako nešto? Pogotovu za ekipu koja igra napadački, bilo na svom Begluku, bilo da gostuju...

Napredak 3 : 3 Radnički 1923
Jagodina 0 : 2 Crvena zvezda
Javor Matis 0 : 0 Donji Srem
Vojvodina 2 : 0 Voždovac
OFK Beograd 1 : 1 Spartak
Sloboda Point 1 : 2 Čukarički
Rad 1 : 0 Novi Pazar
Partizan 2 : 1 Radnički (N)