Bez pobednika u poslednjoj proveri

Pred oko 500 gledalaca stari komšijski rivali su odigrali generalnu probu pred nastavak sezone. Nakon 90 minuta borbe, koja je više ličila na prvenstvenu nego prijateljsku utakmicu, rezultat je bio izjednačen, 1:1. Utisak je da Kraljevčani mogu biti zadovoljniji trenutnom formom ekipe.

Borac je bolje počeo. U 5.minutu Jevtović je u dobroj poziciji, šutira sa desetak metara, ali iskusni Šejić odbija loptu u korner. Nakon toga su gosti iz Kraljeva dva puta opasno zapretili preko Gobeljića i Radovića, a odbrana Borca je pomalo paničnim intrervencijama otklonila opasnost. U 17.minutu udarac je oprobao Baćo Nikolić sa ivice kaznenog prostora, ali lopta završava preko gola Sloge.

Čačani do prednosti stižu u 26.minutu. Štoper Đoković je započeo napad i dubinskom loptom pronašao Nikolića, koji ponovo vraća loptu ka Đokoviću. Usledilo je dodavanje prema Zoćeviću, koji rutinski preciznim udarcem sa desetak metara pogađa desni donji ugao gola Sloge za 1:0.

DSC06956

Do kraja prvog poluvremena Borac propušta dve izvanredne prilike za povećanje prednosti. U 35.minutu novajlija Stojanović je u stopostotnoj prilici. Potpuno sam šutira iz srca kaznenog prostora, ali Šejić vrhovima prstiju izbacuje loptu u korner. Pet minuta kasnije Stojanović je nakon sjajnog prodora u ulozi asistenta, a Jevtović promašuje celu loptu iz veoma povoljne pozicije.

U nastavku utakmice drugačija slika na terenu. Kraljevčani su ti koji diktiraju tempo i stvaraju veći broj povoljnih prilika. Takva igra gostiju je krunisana i izjednačujućim golom.

U 60.minutu Cmiljanović šutira precizno sa ivice kaznenog prostora, Petrić nesigurno interveniše, a lopta prelazi gol liniju za 1:1.

U 85.minutu gosti umalo nisu stigli do totalnog rezultatskog preokreta. Nikolić je odlično zahvatio loptu glavom nakon centaršuta, ali su Čačani miljenici sreće jer se prečka iosprečila. Samo minut kasnije sjajnu priliku na drugoj strani propušta novajlija Đerić koji je iz dobre pozicije neprecizan, dok poslednju zanimljivu situaciju na utakmici beležimo u 89.minutu, kada je Gobeljić topovski šutirao sa 25 metara, a Petrić, sjajno intervenisao, pa je komšijski duel završen bez pobednika.

Šef stručnog štaba Borca Bogić Bogićević zbog povrede nije mogao da računa na povratnika Dejana Đenića. Prvenstvo se nastavlja naredne subote, a Borac na prolećnoj premijeri dočekuje Metalac iz Gornjeg Milanovca.

DSC06948

PRIJATELJSKA UTAKMICA: BORAC – SLOGA(K) 1:1(1:0)

Stadion kraj Morave, gledalaca 500. Glavni sudija Marko Đoković, pomoćnici Vanja Belić i Dejan Rajičić.

Strelci: Zoćević u 26.minuta za Borac i Cmiljanović u 60.minutu za Slogu.

BORAC: Petrić, Stamenković(Obradović), Đoković(Drašković), Maslać, Milutinović, Jovičić, Radosavljević(Šunjevarić), Nikolić(Boranijašević), Zoćević(Vukajlović), Jevtović(Đerić) i Stojanović (Betolingar).

SLOGA(K): Šejić(Božović), Gobeljić, Gašić, Milovanović(Obuobi), Janićijević, Anđelković(Nikolić), Cmiljanović, Radović(Okoro), Stanković(Mladenović), Jovanović(Rovčanin) i Miletić.