Nišlije sa više nerava

Dugo su Kragujevčani bili na ivici ponora, onda u pravo vreme, u 55. minutu stigli u vođstvo od dva gola (22:20), koje obećava, onda ponovo pali, i na kraju nisu iskoristili petnaestak sekundi napada da u derbiju izvuku bar bod, za šta je najveći „krivac“ nekadašnji golman Radničkog Dejan Zlatanović, iako je i na drugoj strani Dušan Petrović branio odlično.

Očigledno pritisnuti teretom velikih ambicija i želje da se što više približe vodećim Nišlijama, rukometaši Radničkog otpočeli su utakmicu zbunjeno i neorganizovano, što su gosti iz Niša u potpunosti iskorisdtili i u devetom minutu poveli sa 5:0. Nišlije su nastavile furiozno i istu prednost imali su i u 18. minutu (2:7), a tri minuts kasnije i šest golova razlike (6:11), ali su Kragujevčani došli k sebi i počeli da dostižu vođstvo i u poslednjoj sekundi prvog poluvremena, golom Krsta Miloševića, iz deveterca, dođu na samo poen manjka.

Dejan Zlatanović
U timu iz Niša odlično su igrali i Boban Živković i Bojan Stefanović, a u presudnim delovima meča i Darko Đukić. U kragujevačkom timu, u prvom poluvremenu parirao im je Ivan Šmigić, a preokret su naznačili, iako je na tome samo i ostalo, Ivan Rajičević i Dejan Pralica, sedam-osam minuta pre kraja meča.

Na kraju, potvrdilo se staro pravilo da kada jedan tim dugo juri veliku prednost, na kraju mu, ipak, ponestane snage i koncentracije i za konačan preokret, tako da su Nišlije sada povećale razliku od Kragujevčana za pet bodova.

RADNIČKI – ŽELEZNIČAR 23:24 (11:12)

KRAGUJEVAC – Dvorana: „Jezero“: Gledalaca: 300. Sudije: Milosavljević i Bukvić.(obojica iz Kosovske Mitrovice) Sedmerci: Radnički 3(1), Železničar 4(3). Islljučenja: Radnički 16, Železničar 14 minuta.

RADNIČKI: Petrović 14 odbrana, Milošević 2, Žegarac, Spasić 3, Pralica 4(1), Bosić 2, Janićijević, Gugleta 3, Grbović 1, Milinčić, Mošić, Jaćimović, Tomić, Šmigić 6.Rajičević 1.

ŽELEZNIČAR: Zlatanović 17 odbrana, 2 sedmerca, Stojanović, Živković 5 (2), Mitić, Denić, Veljković, Mađar 2, Radoničić 5, Tašković, Milošević 1, Basarić 3, Pavlović 1, Đukić 3, Bećirović, Stefanović 4, Pernar 1.

IGRAČ UTAKMICE: Dejan Zlatanović (Železničar)