Konstantin ostvario prvu pobedu u 2014. godini

Košarkaši niškog kluba pobedili su rezultatom 83:81 (22:19, 23:25, 19:11, 19:26) ekipu Sloge iz Kraljeva u 15. kolu Košarkaške lige Srbije i devetom pobedom u sezoni zauzeli su 4. poziciju na tabeli sa 24 boda. Dobar start u ovoj godini za niške košarkaše koji su nepobedivost u Nišu nastavili i u hali Čair (izuzetak je poraz od Vršca). Konstantin se "osvetio" Kraljevčanima za poraz u prvom delu sezone i dobrom igrom u trećoj četvrtini ostvario je važan trijumf. U prvoj četvrtini Sloga je vodila u prvom delu, ali je domaćin od 7. minuta preokrenuo i dobio taj deo sa 22:19. Drugu četvrtinu Sloga je dobila sa 25:23 pošto je već na početku izjednačila i povela. Vodila se neizvesna borba i posle prvog poluvremena bilo je 45:44 za Konstantin. Niški košarkaši su u trećoj četvrtini vodio i sa plus 13 (60:47). Poslednju četvrtinu dobili su Kraljevčani sa 26:19, ali je bilo nedovoljno da iznenade Nišlije u Čairu. Sloga je uspevala da dođe na poen zaostatka, ali na kraju je Konstantin ostvario 9. pobedu u sezoni. Posle 15 kola Konstatin ima 24 boda i nalazi se na 4. poziciji, iza FMP-a, Crnokose i Borca. U narednom kolu Nišlije igraju 18. januara od 20h u Novom Sadu protiv Vojvodine.

KONSTANTIN - SLOGA 83:81 (22:19, 23:25, 19:11, 19:26)

KONSTANTIN: Ristić , Despotović 11, Đorđević 13, Barać 5 (7sk), Vitković 4, Đurđević 4 (4as), Ostojić, Tasić 15, Stojačić 9, Todorović 7, Trailović 15.

SLOGA: Tutuš 20, Popović 17, Vuksanović, Stefanović, Čupković, Otović 13, Dabović 4, Vuletić 8, Milošević, Božić, Blagojević 2, Đorđević 17.

Meridiana 90 : 88 Sloboda
Tamiš 75 : 63 Napredak Rubin
Vršac 73 : 62 Smederevo
Crnokosa 86 : 60 OKK Beograd
Metalac 62 : 70 FMP