Konstantin trojkama u finišu "srušio" Smederevo
Košarkaši niškog Konstantina savladali su u furioznom finišu ekipu Smedereva 83:70 (20:12,13:23,21:22,29:13) u okviru 12. kola Košarkaške lige Srbije, pred oko 500 niških ljubitelja košarke. U meču u kojem je Konstantin pokazao dva različita lica u dva poluvremena serijom trojki u finišu meča slomili su jak otpor mlade i izuzetno perspektivne ekipe Smedereva. Imali su gosti skoro trideset minuta rezultatsku prednost, ali su pred kraj utakmice popustili i platili danak neiskustva, u ovom trenutku, kvalitetnoj ekipi Konstantina.

Petar Despotović

Najefikasniji u redovima domaćih još jednom je bio ove sezone fantastični Petar Despotović sa 24 poena i Vladimir Đorđević sa 17 poena i 7 skokova. Odličnu podršku imali su u centarskoj liniji, po 11 poena ubacili su Goran Ostojić i Danilo Tasić (12 sk.). Kod gostiju Jaramaz je ubacio 19, Zagorac 15, a Radenković 12 poena.

Gosti iz Smedereva bolje su otvorili meč i preko Jaramaza poveli 8:0. Nišlije su imale dosta problema sa zonskom 1-2-2 odbranom gostiju, pokušavali trojkama da razbiju takvu postavku, ali ih šut na otvaranju meča nije služio. Prve poene domaći su postigli tek u 4. minutu. Ulaskom Đorđevića, Konstantin je agresivnije pristupio u odbrani, što je prouzrokovalo fantastičnu seriju od 20:3. Da sudije takvu požrtvovanost nisu sankcionisale faulovima, prednost bi bila još veća, ali su Smederevci bili precizni sa linije slobodnih bacanja, pa je posle prvih 10 minuta rezultat glasio 20:12.

U 11. minutu domaći su prvi put imali dvocifrenu prednost, posle poena Đurđevića (23:12). Međutim, gosti sa dve vezane trojke brzo prilaze na pristojan zaostatak. Konstantinu je dosta problema u reketu zadavao robusni Radenković, koji je konstantno navlačio dvojicu igrača na sebe, što je ostavljalo više prostora bekovima, koji su poenima spolja održavali rezultat u egalu.

Sa druge strane, Nišlije su lako izlazile na kraj sa zonom, koju su gosti uporno forsirali, i u svakom napadu imali otvoren šut za 3 poena, ali je realizacija bila katastrofalna (u prvih 20 minuta samo 3 pogođene trojke iz 21 pokušaja).  Gosti su to vešto iskoristili, i preko Jaramaza i Zagorca na poluvremenu vodili 2 poena razlike - 33:35.

"Veliki odmor" očigledno je dobro došao obema ekipama, pošto su obe ekipe u trećem kvartalu igralo dosta brže i intenzivnije. Sa 2 trojke Despotovića i prodorom Đurđevića Konstantin vraća prednost na svoj konto, ali im pod svojim obručom i dalje dosta muka zadaje Radenković. Usledila je rezultatska klackalica i period igre u kome su se ekipe stalno smenjivale u vođstvu.

Što se realizacije tiče, došlo je do zamene uloga. Gosti su poene postizali šutevima van linije 6.75 , a domaći iz reketa, gde treba istaći plejmejkera Đurđevića, koji je sjajno probijao prvu liniju odbrane gostiju i sjajno asistirao saigračima. Sa nove 2 trojke Jaramaza i Zagorca Smederevo u poslednji period ulazi sa +3 - 54:57.

Na otvaranju 4. četvrtine još jednom je mlađani Zagorac bio precizan za 3 poena, i gosti odlaze na +6 (54:60), ali Nišlije odgovaraju serijom 10:2 i posle efektnog zakucavanja Stojačića prelaze u vođstvo (64:62). Usledila je konfuzija u igri mlade ekipe iz Smedereva, teško su pronalazili rešenja, što je dodatno ulilo samopouzdanje domaćima, pa preko Ostojića i Đorđevića stiču 5 poena prednosti - 69:64. Ali, već u narednom napadu trojkom sa preko 8 metara Jaramaz vraća svoj tim na minus 2.

A onda je usledila rafalna paljba čete Marka Cvetkovića van linije 6.75. Despotović, Stojačić, Đorđević, opet Stojačić, pa opet Despotović u nepuna 2 minuta demolirali su goste i postavili konačan rezultat 83:70.

Posle kompletnog 13. kola Konstantin se nalazi na deobi trećeg mesta sa ekipom FMP-a sa skorom od 8 pobeda i 4 poraza, dok je ekipa Smedereva na 8. mestu sa po 6 pobeda i poraza.

U narednom kolu prvog dela šampionata Konstantin gostuje ekipi OKK Beograda, dok Smederevo na svom terenu dočekuje Metalac.

KONSTANTIN - SMEDEREVO 83:70 (20:12, 13:23, 21:22, 29:13)

KONSTANTIN : Despotović 24, Đorđević 17, Ostojić 11, Tasić 11, Stojačić 9, Đurđević 8, Barać 3, Todorović, Trailović, Vitković, Ristić

SMEDEREVO : Jaramaz 19, Zagorac 15, Radenković 13, Simović 9, Sparović 5, Rnić 3, Simeunović 3, Veljković 3, Antić, Mitrović, Stojanović

Sloboda 85 : 88 Sloga
Vojvodina Srbijagas 60 : 67 FMP
Borac 70 : 65 OKK Beograd
Konstantin 83 : 70 Smederevo
Metalac 84 : 60 Napredak Rubin