MFL Sombor: Novom pobedom , Panonija skoknula na tabeli za dva mesta više

Najnovijom pobedom , nad fudbalerima Dinama iz Sonte, fudbaleri lalićke Panonije stigli su do tri nova boda i napravili pomak na tabeli za dva mesta, sa trinaestog na jedanaesto. Gost iz Sonte se držao jedno poluvreme, čak je u pojedinim momentima dominirao terenom i pretio domaćinima, a i najzreliju priliku , jedanaesterac nije iskoristio njihov kapiten Gal u ranoj fazi utakmice, devetoj minuti. Njegov šut sa bele tačke završio je za nekoliko santimetara preko prečke gola Stojanovića.Sve im se to osvetilo u drugom poluvremenu ,kada su fudbaleri domaćina preuzeli igru i kaznili promašaje gostiju iz Sonte. Najpre je Rančić golom u 51 minuti najavio novu , četvrtu pobedu Panonije pred svojim navijačima, da bi Valent u 61 i 83 minuti svojim golovima overio šesti poraz fudbalera Dinama na jesenjim gostovanjima. Ovu utakmicu posmatralo je svega dvadesetak gledalaca, a ni fudbalera nije bilo mnogo više, jer je sonćanski sastav , od 68 minuta , kada se povredio Silađi , utakmicu nastavio sa deset igrača, pošto na klupi nije bilo ko da ga zameni prilikom njegove povrede.Najnovijom pobedom , fudbaleri Panonije su okrenuli leđa fudbalerima iz pet ekipa na tabeli, i uz raspored u preostalom delu jesenjeg prvenstva , nadaju se novim skokovima ka sredini tabele. Na drugoj strani, fudbaleri Dinama,svojim igrama, sa korakom napred, i dva nazad, imaju male šanse da jesen završe na višljoj poziciji od ove koju trenutno zauzimaju na tabeli.

MFL Sombor : PANONIJA- DINAMO 3:0 (0:0) Lalić, 13. oktobar 2013. godine. Igralište panonije.

Gledalaca 20. Sudija Perišić (SR. Miletić) . Pomoćnici Aleksić (Karavukovo ) Anja Janačković (Odžaci ). Strelci : Rančić u 51 i Valent u 61 i 83. za Panoniju.

Igrač utakmice Valent (Panonija)

PANONIJA : S. Stojanović, Pivarov, Jovović, M. Stojanović, Milićević,Bojić, Lamoš, Rančić, Valent, Pjević i B. Stojanović.

DINAMO: Ćopić,Krstin,Đanić, Barunov, Gal, Krpjasn, Silađi, Komadina,Vidaković, Radujko i Milosavljević.

Na snimcima : Detalji sa utakmice u Laliću :Panonija-Dinamo ( snimio Ivan Andrašić )

Rusin 3 : 3 Lipar
Dunav 2 : 1 Mladost
OFK Šikara 6 : 0 Rastina 1918
Jedinstvo 1947 1 : 3 Terekveš
Jedinstvo 1 : 3 Dinamo
Partizan 1 : 1 Graničar
Radnički 1918 6 : 0 Panonija
Aleksa Šantić 0 : 3 OFK Metalac