Torlak
Brodarac
Ubedljiva pobeda "plavo-belih" protiv "studenata"
27.05.2023 OFK Beograd

Savladan je pretposlednji rival na putu do promocije OFK Beograda u Prvu ligu Srbije. Romantičari su ubeležili joÅ” jedan ubedljivi trijumf ovog proleća, ovog puta u gostima protiv ekipe Studentskog grada rezultatom 0-4 (0-1).

Utakmica je odigrana na stadionu Bežanije po pravoj provali oblaka i kiŔom koja nije stala tokom čitavog meča. Pljusak nije smetao ni igračima, ali ni navijačima plavo-belih da odigraju i navijaju za svoj tim na najviŔem nivou tokom čitavih 90 minuta utakmice.

Prvi deo igre plavo-beli su reÅ”ili u svoju korist nakon pogotka Kaluđerovića u poslednjem minutu prvog poluvremena. Nakon njegovog Å”uta sa "bele tačke" golman Bojović odbio loptu, ali ponovo do golgetera koji je u "popravnom" ubacio loptu u mrežu domaćih.

Drugo poluvreme je nastavljeno saĀ dominacijom gostiju, a u 58. minutu Kaluđerović postiže i drugi pogodak na ovom meču, ukupno njegov 10. gol ovog proleća.

Ubrzo igrač domaćih, Đurđević, zbog nesportskog ponaÅ”anja dobija crveni karton i pravi "medveđu uslugu" svojim saigračima koji su u nastavku meča joÅ” inferiorniji.Ā

Do kraja utakmice plavo-beli prave pregrÅ”t Å”ansi, a joÅ” u dva navrata uspevaju da postignu pogotke. U 88. minutu strelac je Kudrić, a u poslednjem minutu meča konačan rezultat postavlja Stojanović.

U poslednjem meču, koji je na programu naredne subote od 17h na Omladinskom stadionu, plavo-beli dočekujuĀ ekipu borčanskog BSK-a. Samo pobeda tim sa Karaburme konačno vraća u viÅ”i rang u narednoj sezoni.Ā