Sinđelić
BASK TEK
OFK Beograd
Optičari upisali prvu trojku ovog proleća

Teleoptik je izgubio sve tri utakmice ovog proleća, dok Studentski grad ima tri pobede u nizu. DanaÅ”nji meč će biti prekretnica ili nastavak niza.Ā

Teleoptik je preko ArambaÅ”ića mogao do gola već na početku 3. minuta, ali je sa 7-8 metara iskosa pogodio samo spoljni deo mreže. ViÅ”e od igre imaju domaći, gosti se umeÅ”no brane, prava Å”ahovska partija u "Zemunelu". Zadnju liniju studenata najzad je probio Bojat u 25. minutu i zatresao mrežu sa nekih 7-8 metara udaljenosti.

Igrao se 34. minut kada je Bojat uputio viÅ”e centarÅ”ut nego udarac na gol, lopta je golmanu gostiju Bojoviću proÅ”la "kroz stomak" i na iznenađenje svih zavrÅ”ila u mreži. Domaći napadaju nesmanjenim intezitetom, Popadić je u 39. minutu u zadnjem trenutku izblokirao Å”ut ArambaÅ”ića, lopta je zavrÅ”ila u korneru.Ā

Gosti su prvi put pripretli u 41. minutu kada je Popadić sa dvadesetak metara poslao loptu tek neki centimetar iznad prečke. ArambaÅ”ić se na drugoj strani ispromaÅ”ivao, treću dobru priliku nije realizovao u 44. minutu, lopta je nakon njegovog udarca sa 14 metara zavrÅ”ila viÅ”e od metra pored leve stative.

PokuÅ”ao je Å”ef stručnog Å”taba Studentskog grada Goran Janković sa tri izmene na poluvremenu da trgne svoju ekipu, ali ni unfuzija u vidu svežih igrača nije pomogla. Indeferentni su u odnosu na domaćine, a Å”to nisu primili joÅ” jedan gol u 59. minutu krivi su prečka i nedovoljno precizni ArambaÅ”ić.

Od sredine drugog poluvremena gosti uspostavljaju ravnotežu na terenu, počinju da igraju ofanzivnije, a Mladenović je imao dobar Å”ut sa 18 metara u 75. minutu, međutim Gočmanac je sigurno intervenisao. Poslednju priliku na meču propustio je da realizuje danas indisponirani ArambaÅ”ić u 3. minutu nadoknade vremena, golman gostiju mu je atraktivnom paradom odbranio Å”ut sa svega 5-6 metara.

Ovo je bila prva pobeda Teleoptika ovog proleća i prvi poraz gostiju. Studentima je naredni protivnik ekipa UŔća na stadionu kraj bežanijske crkve, a Teleoptik ide preko Dunava u Borču.Ā

TELEOPTIK - STUDENTSKI GRAD 2:0 (2:0)

STADION: FK Teleoptik. GLEDALACA: 120. GL.SUDIJA: Međedović Jelena. POM.SUDIJE: Jovanović Ivana i Stojanac Aleksandra. STRELCI: Bojat 25. i 34.min (Teleoptik). ŽUTI KARTONI: Stojanović, Đurić i Purić (Teleoptik), Krstović i Janković (St.grad).

TELEOPTIK: Gočmanac, Bojat, Dukić, Stanković, Subotić, Purić, Đurić (Krstić), Stojanović (Čermelj), ArambaÅ”ić, Lakčević (Kekić), Petrović (Lekić).

STUDENTSKI GRAD: Bojović, Mladenović, Stefanović, Krstović (Džodan), Kožović, Popadić, Pavlović (Mrđenović), Paunović, Gavrilović (Šljukić), Miketić (Kuzmanović), Ramović (Janković).