Zemun
1 0 pre godinu dana
Beogradjanin je ovo ocenio zelenim kartonom

Romantika pod Carevom ćuprijom

Derbi kola otvorio je pogodak Kaluđerovića u 6. minutu. Posle centarÅ”uta Kasalice iskusni centarfor je loptu prihvatio na 8 metara od gola i iz okreta je neodbranjivo smestio iza leđa Kneževića. Bolji uvod u utakmicu se nije mogao poželeti. Kasalica je ponovo asistent u 20. minutu, ovaj put je egzekutor Lola Smiljanić, bocnuvÅ”i loptu preko nemoćnog golmana domaćih sa par metara udaljenosti.

Pobednik je odlučen već u ranoj fazi meča, igra do kraja poluvremena je za zaborav. Vredna beleÅ”ke je jedino Å”ansa domaćih u 43. minutu kada je nakon prodora i ubačene lopte na peterac od strane Radlovačkog, za delić sekunde zakasnio Gavrilović. Na odmor se otiÅ”lo vođstvom "romantičara" 2:0.

Igra u nastavku slična onoj iz drugog dela prvog poluvremena. Lopta se uglavnom kretala između dva Å”esnaesterca, igrači bi razmenili međusobno po par pasova i potom je dolazilo do greÅ”aka u predaji lopte. Apatija i nezainteresovanost aktera je prekinuta u 68. minutu kada je posle centarÅ”uta Andića spoljni deo stative gola gostiju sa par metara udaljenosti pogodio rezervista Bibić. Bibić je pripretio i u 74. minutu, njegov Å”ut sa 17 metara zavrÅ”io je pokraj desne stative.

Igra je potom malo živnula, Stojančić je u 76. minutu na drugoj strani dobro zagrejao dlanove golmana domaćih Kneževića. Domaći su uneli rezultatsku neizvesnost u 82. minutu kada se Å alipur iznenada odlučio na udarac sa oko 25 metara, lopta je zavrÅ”ila u donjem levom uglu gola Ofka. To je bilo sve od njih danas, pa su gosti na Karaburmu odneli tri vredna boda za nastavak borbe sa Zemunom za ulazak u Prvu ligu.

Narednog vikenda "sokolovi" gostuju u Dobanovcima, dok "romantičari" na Karaburmi dočekuju Sinđelić.

BASK TEK - OFK BEOGRAD 1:2 (0:2)

STADION: FK BASK. GLEDALACA: 250. GL.SUDIJA: Vićentijević DuÅ”an. POM.SUDIJE: Galić Branko i Majstorović Marko. STRELCI: Å alipur 82.min (BASK TEK),Ā  Kaluđerović 6. i Smiljanić 20.min (OFK Beograd). ŽUTI KARTON:Ā Å alipur (BASK TEK).

BASK TEK: Knežević, Bjelanović (Stupar), KariÅ”ik, Jovanović (Radovanović), Andić, Gavrilović (Stojanović), Pavlović (Bibić), Å alipur, Đokić, Radlovački (Novitović), Lukić.

OFK BEOGRAD: Stanković, Mimović, Marinković, Gojković, PlavÅ”ić (Mićić), Smiljanić, Stojanović (Stojančić), Kaluđerović (Kudrić), Kasalica (Čermelj), Bajić (Todorović), Đermanović.