Prva iskra
Teleoptik
Zvezdara
Bodovi ostali kraj Save, mada Obrenovčani nisu razočarali igrom

Fenjeraš iz Obrenovca je stigao na Brodarac očekujući da pobedom i osvajanjem sva tri boda zaplovi ka luci spasa. Dočekao ih je mladi i poletni tim domaćih, sa izuzetkom veterana Đilasa, željan afirmacije. Prva ozbiljna akcija na utakmici i pogodak. Sav posao oko prvog gola za Brodarac završio je Stajković, Jovanoviću je samo preostalo da sa dva metra ubaci loptu u prazan gol, igrao se 9. minut.

Ofanzivno igraju domaći i u nastavku meča, mada su gosti pripretili u 30. minutu kada je Aleksić šutnuo sa oko 20 metara, lopta je prohujala veoma blizu okvira gola. Obrenovčani još bolju priliku imaju u 37. minutu kada je half Simonović sa 6-7 metara uzdrmao prečku. Uzvraća Đilas na drugoj strani, imao je stopostotnu priliku u 40. minutu posle kiksa odbrane gostiju, mogao je pitati golmana u koju stranu da šutira, a on je odabrao da uputi loptu pravo u njega.

Gosti su u nastavku izašli sa željom da izjednače, u 55. minutu Stjepanović je uputio snažan udarac sa 18 metara, lopta je prohujala tik pored stative. Dva minuta kasnije Maljukan je proverio budnost golmana gostiju, njegov šut sa dvadesetak metara završio je u naručju Kašića.

Zadnji kvartal utakmice protiče u totalnoj ofanzivi tima iz Obrenovca, odbrana domaćih je uspešno istrpela veliki pritisak. Pet minuta pre kraja susreta sevnula je brza kontra domaćih, Jovanović je Atanasijevića spojio sa golom, mlađanom golgeteru je preostalo samo da kruniše akciju. Atanasijević je mogao u 87. minutu da izraste u junaka utakmice, međutim na dodavanje Maljukana umesto mreže zatresao je samo stativu.

Brodarac je znalački osvojio tri boda, dok se Obrenovčani mogu pohvaliti za igru u polju, ali im je nedostajala realizacija. Brodarac u 20. kolu ide lideru u Zemun, dok Radnički dočekuje rasterećeni Torlak.

BRODARAC - RADNIČKI (OB) 2:0 (1:0)

STADION: FK Brodarac. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Marković Filip. POM.SUDIJE: Božić Dejan i Šoškić Tihomir. STRELCI: Jovanović 9. i Atanasijević 85.min (Brodarac) ŽUTI KARTONI: Miljković, Ilić, Adžić i Čupić (Brodarac), Stevanović i Aleksić (Radnički NB).

BRODARAC: Marić, Adžić, Đilas (Tejić), Marjanović, Miljković, Ilić, Stajković (Atanasijević), Sretenović (Milošević), Jovanović (Čupić), Barović, Zečević (Maljukan).

RADNIČKI (OB): Kašić, Vukašinović, Simonović, Stjepanović, Stevanović (Zeljajić), Milovanović, Kačarević, Filipović, Aleksić (Bojović), Jovković, Janković.

Srpske lige Srpske lige Srpska liga Beograd Brodarac Radnički (O)