Teleoptik
Zvezdara
Budućnost
Fenjer ugaŔen u Savi

Dvadeset sedmo kolo Srpske lige "Beograd" danas su zatvorili Brodarac i Borac, na utakmici kojoj je bilo prisutno jedva petnaestak ljubitelja fudbala. Pitanje za novoizabrano rukovodstvo FSS bi bilo: "Za koga se igra fudbal u terminima izvan vikenda, pogotovo u amaterskim rangovima"?

Gosti iz Lazarevca igraju od starta otvoreno rasterećeni briga oko opstanka, jer su već i matematički ispali, a golom Živkovića od 10. minuta stižu do prednosti. Igrač Borca se odlučio na udarac sa 18 metara, lopta je odsela u levom gornjem uglu. Prethodno je, samo minut ranije, opasno pripretio Sretenović, njegov Å”ut sa 12 metara iskosa zavrÅ”io je pored gostujućeg gola.

Brzo su domaći izjednačili, Bojović je u 19. minutu zatresao mrežu sa nekih 13-14 metara udaljenosti. U 26. minutu stvari dolaze na svoje, Jovanović na asistenciju Stajkovića postiže nov pogodak za domaće. Posle malog zatiÅ”ja treći pogodak za domaću ekipu u 37. minutu postiže Pepić. Veoma brzo je splasnuo početni entuzijazam Lazarevčana. Do poluvremena je viđen joÅ” dobar udarac Sretenovića sa ivice kaznenog prostora, na žalost domaćih igrača bio je zamalo neprecizan.Ā

Drugo poluvreme je otvorio pogodak Maksimovića u 50. minutu sa 15 metara, lopta je proÅ”la kroz Å”umu nogu i zavrÅ”ila u uglu nemoćnog golmana domaćih. Potom je Brodarac imao lepu priliku na drugoj strani u 54. minutu. Jovićević je centrirao sa krila, Stajković dobro skočio i uputio udarac u raÅ”lje odakle je loptu divnom paradom izvadio Milovanović.Ā

Domaći su preuzeli inicijativu, a Tabaković u 68. minutu na dodavanje Adžića prebacuje gol sa svega 4 metra razdaljine. Gosti međutim u kontranapadu preko Å akića u 77. minutu propuÅ”taju idealnu priliku da izjednače, lopta je nakon njegovog Å”uta zavrÅ”ila bukvalno par centimetara pored stative. Konačan rezultat 4:2 postavio je Adžić u 84. minutu na asistenciju Tejića.

Sa nova tri boda Brodarac je ostao pri samom vrhu tabele i u narednom kolu gostuje Zvezdari na Bulbulderu, dok Borac dočekuje Torlak.

BRODARAC - BORAC 4:2 (3:1)

STADION: FK Brodarac. GLEDALACA: 15. GL.SUDIJA: Novaković Srđan. POM.SUDIJE: Jovanović Ivana i Pjevović Branislav. STRELCI: Bojović 19, Jovanović 26, Pepić 37. i Adžić 84.min (Brodarac), Živković 10. i Maksimović 50.min (Borac). ŽUTI KARTONI: Floričelović i Maksimović (Borac).

BRODARAC: Petrović, Adžić, Jovićević (Knežević), Marjanović, Miljković, Vujetić, Sretenović, Pepić (Đilas), Jovanović (Tabaković), Bojović (Tejić), Stajković (Milosavljević).

BORAC: Milovanović, Petković, Maksimović, Floričelović (UroÅ”ević), Å akić, Novaković, Riznić (Đurić), Živković, Stanojević, Ranković, Stojanović.