Budućnost
OFK Beograd
BSK Borča
Miris "bulki" nije opio "sokolove", izvukli remi sa igračem manje

Zvezdara je katastrofalno otvorila drugi deo sezone, iz pet utakmica uzela je tek bod i sa prvog skliznula na četvrto mesto. Imaju 33 boda kao i njihov danaÅ”nji protivnik sa Careve ćuprije koji se zbog bolje gol razlike nalazi na stepeniku viÅ”e.

Utakmica je tvrda i ne toliko lepa za gledanje, bez deÅ”avanja do 19. minuta kada je golman gostiju Knežević sjajno odbranio Å”ut Vukovića sa 16-17 metara. Agilni Đokić iz gostujuće ekipe je izvratio u 32. minutu Å”utem sa oko 20 metara, međutim lopta je zavrÅ”ila pored stative.Ā
Na isteku 40. minuta Bjelanović je u svom kaznenom prostoru oborio beka domaćih Raka, za sudiju nije bilo nedoumice, pokazao je na belu tačku. Siguran izvođač je kapiten Đorđević, Zvezdara od 41. minuta vodi i na odmor odlazi s minimalnom prednoŔću.

Drugo poluvreme takođe protiče u borbenoj, ali tehnički ne toliko doteranoj igri. Gosti su od 62. minuta ostali sa deset igrača, zbog drugog žutog kartona isključen je Andić. Tim činom je trebao biti olakÅ”an put ka pobedi domaćeg tima.Ā

Najbolji igrač domaćih Đorđević je mogao u 79. minutu da overi pobedu, naÅ”ao se na desetak metara iskosa, ali nije najbolje naniÅ”anio pa je lopta zavrÅ”ila iznad gola. Gosti do izjednačenja i zasluženog boda stižu u 90. minutu, a strelac je bio rezervista Andrić. Treba im čestitati na borbenosti i istrajnosti iako su dobar deo nastavka igrali sa igračem manje u polju.
Zvezdara u sledećem kolu gostuje Sinđeliću, a BASK TEK na svom bunjiÅ”tu dočekuje Teleoptik.

ZVEZDARA - BASK TEK 1:1 (1:0)

STADION: FK Zvezdara. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Bakić UroÅ”. POM.SUDIJE: Rajović Marijana i Pjevović Branislav. STRELCI: Đorđević 41.min (k.u.) (Zvezdara), Andrić 90.min (Zvezdara). ŽUTI KARTONI: Janković, Milanović i Đorđević (Zvezdara), Andić, Gavrilović, Jovanović i Stojanović (BASK). CRVENI KARTON: Andić 62.min (drugi žuti) (BASK).

ZVEZDARA: Manojlović, Zvizdić, Rak, N.Milanović (Sarić), Milićević, S.Milanović, Gusnić, Vuković (Dragojlović), Janković, Đorđević, Todorović.
BASK TEK: Knežević, Bjelanović (Avramović), KariÅ”ik, Jovanović (Novitović), Andić, Gavrilović, Pavlović, Đokić (RaÅ”ković), Radlovački (Andrić), Å alipur (Stojanović), Lukić.