Mladost (L)
IMT
Spartak ŽK
Čukarički opravdao ulogu favorita

Omladinci Radničkog 1923 pretrpeli su i šesti poraz u Omladinskoj ligi Srbije ove sezone. “Đavolčići” su danas na svom terenu izgubili bodove u susretu sa beogradskim Čukaričkim – 1:3 (0:2).

Iako je tim sa Banovog brda slovio za favorita uoči današnje utakmice, to nikako ne opravdava anemičnu partiju učenika Dejana Joksimovića, koji su, čini se, iskazali možda i previše respekta prema rivalu.

Gosti su do prednosti došli već u 3. minutu. Posle slobodnog udarca i intervencije odbrane Radničkog 1923, lopta je vraćena pred gol kragujevačkog tima, gde se najbolje snašao Drezgić i doveo Beograđane u vođstvo.

U 15. minutu Kragujevčanima se ukazala lepa prilika da dođu do izjednačenja. Posle udarca iz ugla, najviši u skoku pred golom Čukaričkog bio je Mladen Radosavljević, ali je lopta posle njegovog udarca glavom pogodila stativu.

Samo minut kasnije hitronogi Milivojević je umakao Lakićeviću i preciznim udarcem iskosa sa desne strane duplirao prednost Čukaričkog.

U 24. minutu još jedna šansa za domaće posle kornera, ali je lopta na kraju završila u gol-autu.

Prilično konfuzna situacija viđena je u 32. minutu. Jedan od defanzivaca Čukaričkog igrao je rukom u svom šesnaestercu, sudija Srećković je prekinuo igru i krenuo da pokaže na belu tačku, ali je u jednom trenutku zastao i na signalizaciju pomoćnika rešio da preinači prvobitnu odluku, dosudivši kontrafaul u korist beogradskog tima.

Tek što je krenulo drugo poluvreme, gosti su stigli i do trećeg gola. Kardinalnu grešku golmana Spasojevića, Milivojević je pretvorio u svoj drugi pogodak na današnjoj utakmici.

Da sreća danas nije bila saveznik kragujevačkog tima, dokaz je i situacija iz 60. minuta, kada je Milojević posle kornera pogodio mesto gde se spajaju prečka i stativa.

Ipak, “đavolčići” su četiri minuta pre kraja utakmice uspeli da stignu do počasnog pogotka preko Alekse Vasića, koji je lepim udarcem sa desne strane primorao golmana Čukaričkog Kožula na kapitulaciju.

Posle serije teških utakmica, učenike Dejana Joksimovića u naredna dva kola očekuje nešto lakši raspored i dueli sa imenjacima iz Niša i sa Novog Beograda.

RADNIČKI 1923 – ČUKARIČKI 1:3 (0:2)

KRAGUJEVAC
Pomoćni teren stadiona “Čika Dača”. Gledalaca:
/. Sudija: Marko Srećković (Kragujevac). Strelci: Vasić u 86. minutu za Radnički 1923, a Drezgić u 3, Milivojević u 16. i 47. minutu za Čukarički. Žuti kartoni: M. Radosavljević, Arsenijević (Radnički 1923), Petković, Ergelaš, Rak (Čukarički).

RADNIČKI 1923: Spasojević, Pavlović, Dukić (od 63. Đorđević), M. Radosavljević (od 82. Ilić), Lepović, Lakićević, Dramićanin (od 63. Vasić), Arsenijević (od 78. Janićijević) Simović, Milojević (od 78. Dimić), Milošević.

ČUKARIČKI: Kožul, Rogan, Kadijević, Petković, Drezgić, Nikolić (od 70. Denić), Ajdar, Miladinović (od 82. Rak), Milivojević (od 66. Čermelj), Ergelaš (od 65. Radić), Đukić (od 65. Golijanin).