OFK Beograd
Radnički 1923
Brodarac teŔko savladao Mladost

Susret dva tima iz samog vrha tabele u paklu terena sa veŔtačkom travom odigran je na temperaturi od 33, a na kraju i čitavih 36 stepeni. TeŔko je bilo za gledati, a kamoli igrati. Momcima obe ekipe treba odati priznanje na spartanskoj hrabrosti i legionarskoj izdržljivosti.
Gosti su počeli hrabro, stvaraju i propuÅ”taju 3 stopostotne Å”anse između 15. i 19. minuta. Prvo Jojić sa 3 metra Å”utira pored gola, zatim i Stanisavljević sa 5 metara glavom biva zamalo neprecizan i na kraju Milanović neometan sa 10 metara loptu Å”alje koji centimetar kraj stative.Ā
Brodarac potom preuzima inicijativu, a Mladenović u 32. i 43. minutu ima lepe prilike, ali oba puta glavom sa 7-8 metara biva neprecizan. Tako se na odmor otiÅ”lo najnepopularnijim rezultatom 0:0.
U nastavku potpuna dominacija domaćih, a Paić glavom propuÅ”ta da postigne pogodak iz blizine u 50. i 57. minutu. U 63. minutu ToÅ”ković Å”utira sa 12 metara u sam ugao, golman Mladosti vrhovima prstiju izbacuje u korner. Na drugoj strani u 67. minutu posle udarca iz ugla half Vesnić dominira u skoku, ali lopta odlazi desetak centimetara kraj stative Brodarca.
Jedini pogodak na utakmici je remek delo ToÅ”kovića u 79. minutu. Sa nekih 15 metara iskosa uputio je udarac u suprotne raÅ”lje, lopta se od stative zakoprcala u mreži. Do kraja su se domaći uspeÅ”no branili, a jedinu Å”ansu za izjednačenje je u poslednjem minutu utakmice propustio da realizuje Starčević spetljavÅ”i se na 5 metara od gola. Å utirao je tako traljavo da je lopta jedva doskakutala do Novića.

BRODARAC - MLADOST 1:0 (0:0)

STADION: FK Brodarac. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Stamenković Ivan. POM.SUDIJE: Banović Bojan i Cvetković Ivan. STRELAC: ToÅ”ković 79.min (Brodarac). ŽUTI KARTONI: ToÅ”ković (Brodarac), F.Žunić, Marković i Paunović (Mladost).
BRODARAC: Nović, Luković (Miladinović), Marinković, Lada, Paić, Milanović (Pražić), ToÅ”ković, NeÅ”ić, Mladenović (Borčić), Stojanović (RaÅ”ljanin), Đorđević (Mandarić).
MLADOST: Samčović, Vesnić, F.Žunić, Milanović (Paunović), Perović, Kos, Marković (Starčević), N.Žunić, Jojić, Stanisavljević (Šopalović), Gudurić (Radovanović).

Omladinske lige Omladinske lige Omladinska liga Srbije Brodarac Mladost (L)