46'
46'

"Zmajevi" teškom mukom savladali "Brđane"

24.04.2021 H.D.Vujanović

Voždovac se posle niza slabijih rezultata našao u nezavidnoj situaciji, te mu se pobeda nad gradskim rivalom postavlja kao imperativ. Predrag Rogan, novi trener ˝Zmajeva˝, sa sobom je doneo neophodnu energiju i sada je jedino potrebno da igrači na terenu nju pretoče u delo, koje će dati željeni rezultat. S druge strane ˝Brđani˝ u utakmicu ulaze rasterećeno, jer su već obezbedili učešće u Evropi.

Blagu terensku inicijativu od samog početka imaju gostujući fudbaleri. Voždovčani su počeli nekako stegnuto i u grču. Tu nervozu je odagnao Milosavljević u 13. minutu, bombom u rašlje sa 27-28 metara. Pravi Evro-gol za tv špice.

Čukarički prvi put preti u 26. minutu, šut Tošića sa ivice kaznenog prostora odbranio je pouzdani Preković. Međutim u 30. minutu gosti stižu do izjednačenja. Jovanović je lepo dodao loptu na stranu do usamljenog Kovača, kojem nije bilo teško da je sa 7-8 metara pošalje ispod Prekovića u mrežu.
I posle izjednačenja gosti nastavljaju sa visokim presingom na zadnju liniju domaćih i ne dozvoljavaju im da organizuju napade. Imaju loptu više u svom posedu, ali na odmor se ipak otišlo rezultatom postavljenim u prvih pola sata igre.

U nastavku bez dešavanja do 57. minuta, kada jedan bezazlen start Mijailovića nad Jankovićem u šesnaestercu, glavni sudija Novak Simović okvalifikuje kao prekršaj za najstrožu kaznu. Lopti prilazi Purtić i samouvereno je šalje u donji desni ugao za vođstvo ˝Zmajeva˝ od 2:1.

Gosti sa Banovog brda pokazuju veliku želju za izjednačenjem, Kovač je kao na tacni uposlio Jovanovića na 15 metara od gola, ovaj se odlučio na udarac iz prve i prebacio loptu iznad prečke za pola metra, igrao se 67. minut. Jalovi su svi napadi gostiju do kraja susreta, čvrst bedem ispred svog gola je postavio trener Rogan, Voždovac se branio i odbranio svoje minimalno vođstvo. Jedino pozitivno iz današnje utakmice su velika tri boda protiv favorizovanih Čukaričana, ali ovakva igra ˝Zmajeva˝ nije obećavajuća.

Zbog predstojećih uskršnjih praznika, naredno 34. kolo je na programu već u sredu, kada Voždovac gostuje u Novom Pazaru, dok Čukarički na svom bunjištu dočekuje Mladost iz Lučana.

VOŽDOVAC - ČUKARIČKI 2:1 (1:1)

STADION: FK Voždovac. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Simović Novak. POM.SUDIJE: Đorović Nikola i Simović Miloš. STRELCI: Milosavljević 13. i Purtić 58.min (k.u.) (Voždovac), Kovač 30.min (Čukarički). ŽUTI KARTONI: Lasickas (Voždovac), Mijailović (Čukarički). CRVENI KARTON: Mijailović 90+2.min (drugi žuti) (Čukarički).
VOŽDOVAC: Preković, A.Bogdanović, Milović, Milosavljević (Ajdinović), Stojčev (Janković) (Cvetićanin), Lasickas, Gajić, Milojević, Purtić, Avrić (Stoisavljević), Hajdin.
ČUKARIČKI: Petrović, Tošić, Docić (Pantić), Stevanović, Jovanović (Baić), Tanasijević, Kajević (Rakonjac), Mijailović, Ostojić (Drezgić), Kovač, Lukić (Ergelaš).