41'
27  Milan Savić
41'
Proleter bolji od Čuke

Proleter, jedno od najprijatnijih iznenađenja dosadašnjeg dela prvenstva, gostovao je na Banovom brdu ekipi Čukaričkog. Oba tima su posle 10 odigranih kola osvojila po 18 bodova i dele 5. i 6. mesto na tabeli. Čuka od samog početka vrši presing i više napada, a prvu priliku za gol su imali u 15. minutu. Pantić je izveo udarac iz ugla, a Šarić je tukao glavom neprecizno, pored stative.

Gosti iz prvog kontranapada dolaze u vođstvo u 19. minutu. Mitrović je sa centra pronašao Mirosavljeva koji je pobegavši odbrani izbegao ofsajd zamku i loptu sa desetak metara poslao ispod golmana Petrovića u gol.

U 27. minutu nakon prodora Pantića i povratne na ivicu kaznenog prostora na loptu natrčava Šarić, ali je šalje samo do stative gola gostiju. Već u sledećem minutu stativa i na drugoj strani. Agilni Mitrović je šutirao sa 15 metara, lopta udara u stativu i odbija se do Babića koji šutira iskosa, loptu je ispred same gol linije uspeo da ukroti mladi Petrović.

Šarić je u 33. minutu solidno šutirao sa oko 20 metara iskosa u suprotan ugao, golman gostiju Petrić se izvio kroz vazduh i izbio je iz roglja. To je bilo sve od prilika i tako je lepo i sadržajno prvo poluvreme završeno minimalnim vođstvom Novosađana.

Prvu priliku u nastavku propuštaju da realizuju gosti. Igrao se 52. minut kada je Milošević centrirao, a Mirosavljev sa 5 metara slabo loptu zahvatio glavom te je ona bila lak plen za domaćeg golmana. Kiša koja je počela da pada u nastavku kao da je više pogodovala vihornim krilima domaćih, pa u 60. minutu vidimo lepu kombinaciju između Ezea i Endiajea koji izlazi sam ispred Petrića, vara ga, a ovaj ga ruši za penal. Siguran izvođač najstrože kazne je Kajević za 1:1. U 77. minutu je moglo doći do putpunog rezultatskog preokreta, ali je na centaršut Tošića, zamalo kratak bio Endiaje.

Događaj koji je odlučio utakmicu zbio se u 86. minutu. U jednom vazdušnom duelu u šesnaestercu Čukaričkog pali su Kajević i Jovanović, a sudija Šegrt je to okvalifikovao kao faul za domaće. Međutim posle ukazane lekarske pomoći gostujućem halfu i dodatnih konsultacija sa pomoćnim sudijom Stojkovićem, svoju odluku je preinačio pokazavši na belu tačku, a Kajevića isključuje, kako se ispostavilo zbog udaranja protivnika laktom u lice. Babić je bio najprisebniji i uzeo loptu da izvede jedanaesterac poslavši loptu u jednu, a golmana u drugu stranu za velika 3 boda gostima.
Posle četvrte uzastopne pobede Proleter ide na 4. mesto sa 21. bodom, dok Čuka ulazi u krizu rezultata i igre i sa 18 bodova ostaje na 6. mestu. Sledeće 12. kolo Čukarički ide u goste razgoropađenom TSC-u nadajući se povoljnom rezultatu posle 2 uzastopna poraza, dok Novosađani na ˝Karađorđu˝ dočekuju nepredvidivi Voždovac sa željom da nastave niz pobeda.

ČUKARIČKI - PROLETER 1:2 (0:1)

STADION: FK Čukarički. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Šegrt Jovan. POM.SUDIJE: Stojković Uroš i Mihajlović Milan. STRELCI: Kajević 61.min (k.u.) (Čukarički), Mirosavljev 19.min i Babić 88.min (k.u.) (Proleter). ŽUTI KARTONI: Puškarić i Lukić (Čukarički), Joković i Kojić (Proleter). CRVENI KARTON: Kajević 87.min (Čukarički).
ČUKARIČKI: Petrović, Tošić, Šarić (Savić), Kajević, Puškarić, Ćirković, Pantić (Kovač), Šapić, Endiaje, Lukić (Rakonjac), Eze (Vidosavljević).
PROLETER: Petrić, Mitrović, Jovanović (Kojić), Pejić, Mirosavljev, Kovačević, Leandro, Joković, Milošević, Babić (Ilić), Milenković (Živojinović).