Trešnjevka 2009
Novosadska ŽKA
021
"Malene" nastavile pobednički niz

Sigurna igra i nova pobeda košarkašica Kraljeva - detalja sa utakmice protiov Radničkog

Komšijski derbi "malene" su počele odlično, brzo vođstvo 11-2 odmah je naglasilo ko se pita u ovom susretu. Ipak, krajem prve i početkom druge četvrtine domaće su bez razloga ušle u nervozu, serija pormašenih zicera i slobodnih bacanja omogućile su košarkašicama Radničkog da se vrate u igru.

Ulazak nove akvizicije kraljevčanki, Kanađanke Kimberli Pjer-Luis, pokrenuo je domaći tim. Za kratko vreme snažna tamnoputa igračica stigla je do dvocifrenog broja poena i na veliki odmor Kraljevo je otišlo sa devet koševa prednosti 42-33.

U nastavku su domaće dodale gas, u trećoj četvrtini Gobeljić i Šakila Hil su uz iskusnu Bajić dominirale terenom i Kraljevo je veća tada rešilo pitasnje pobednika. Strateg domaćih Dejan Kovačević je u plslednjih deset minuta šansu dao mlađim igračicama sa klupe. To su Kragujevčanke iskoristile da smanje visoku prednost „malenih“, a posebno se istakla Čolić koja je utakmicu završila kao najefikasnija košarkašica susreta.

ŽKK KRALjEVO – RADNIČKI (KG) 79 - 71 (21-12, 21-21,22-14, 15-24)

Dvorana: „Kutija šibica“ na Ibarskom keju Gledalaca: 500 Sudije: Savić (Užice), Milićević i Ilić (Kruševac).

ŽKK KRALjEVO: Šakila Hil 9 (10 sk), Gobeljić 20 (8 sk), Bajić ) (9 as), Spasojević 9, Arsović, Jovančević 5 (6 sk), Majstorović, Jovanović, Stojičić 4, Trišović, Pjer-Luis 13, Živanović 10

RADNIČKI: Čolić 25 (5 sk), Stevanović 17 (12 sk), Miletić 4, Vujisić, Bezarević, Vasović 6, Milošević 5, Jevrić 10, Jovanović, Prvulović, Marjanović 4, Tasić.

Košarka Košarka Prva ženska liga Srbije Kraljevo Radnički (K)