Radivoj Korać
021
Kraljevčankama prijaju "štrudlice"

Dogovor pobede gradi - trener Dejan Kovačević sa košarkašicama Kraljeva

Kraljevačke košarkašice su nastavile niz dobrih igara i pobeda i u prvenstvenom meču sa "štrudlicama" iz Vrbasa. Razlika u kvalitetu dva tima se najbolje ogledala u rezultatu prve četvrtine koju su gošće počele vođstvom i tu su ostale. Kraljevo je napravilo seriju 23-0,a kada su početkom druge četvrtine gošće konačano ponovo godile koš "malenih" publika je to pozdravila ovacijama. Prvo poluvreme završeno je na neobičan način, košarkašica Vrbasa Dunja Gvero pogodila je sa svoje polovine "bez koske" koš domaćih sa zvukom sirene.

U trećoj četvrtini "malene" su došle i do trideset i više poena prednosti, Račić je bila nepogrešiva, dok je Šakila Hičl ponovo dobila ovacije na otvorenoj sceni za seriju ukradenih lopti, asistencija u NBA stilu, trojke od table i slično. Kada je u poslednjoj deonici igre strateg domaćih Dejan Kovačević uveo mlađe igračice sa klupe, gošće su prepolivile zaostatak. Bio je to signal za povratak startne petorke koja je brzo stvari vratila na početak i konačnu ubedljivu pobedu Kraljeva.

ŽKK KRALjEVO - VRBAS MEDELA 84 - 57 (23-2, 18-22, 22-12, 21-21)

Dvorana: "Kutija šibica" na Ibarskom keju Gledalaca: 400 Sudije: Petković, Milošević, Stanković

ŽKK KRALjEVO: Šakila Hil 12 ( 6 sk, 11 as), Gobeljić 17 (7 sk), Ristić 11, Spasojević 2, Račić 26 (7sk), Arsović 2, Jovančević, Jovanović, Biočanin 2, Stojičić 2, Džordan 3, Živanović 7 (7 sk)

VRBAS MEDELA: Repček 5, Radojčin, Gvero 21, Prokić 5, Podunavac 10, Mudreša 8, Marojević 2, Janković 2, Pavićević 2, Marčetić 2