Novosadska ŽKA
Radivoj Korać
Kraljevo pobedom nad liderom preuzelo tron

Buran derbi u "kutiji šibica" i pobeda košarkašica Kraljeva

"Malene" su ugostile jedini neporaženi tim u šampionatu i u utakmicu ušle bez bolesnog trenera Dejana Kovačevića. Mladi Vlado Andrić je sa klupe dirigovao timom koji je odlično počeo meč, brzo vođstvo od 8-2,a ubrzo su „malene“ imale i dvocifrenu prednost.

Ipak, jako loša odbrana, odlična skok gošći, pogotovo u napadu, doneo je preokret. Novosađanke su preko Trebovac i Adamović stigle do izjednačenja. U drugoj četvrtini gošće su imale i četiri poena prednosti, a Kraljevo je u poslednjem napadu u prvom poluvremenu trojkom Jovančević, stiglo do minimalnog vođstva 38-37.

Novosadjanke pale u završnici - detalj sa derbi meča košarkašica Kraljeva i 021 Novi Sad

U trećoj četvrtini odlična igra "malenih", ponovo 11 poena prednosti, 53-42, ali do kraja ove deonice gošće su uspele da smanje zaostatak na samo jedan poen. Odluka je pala u poslednjih deset minuta. Uprkos odličnoj igri Novosađanki, domaće su odigrale izuzetnu odbranu, ostavile srce na terenu i koševima najiskusnije Tatjane Živanović stigle do konačne prednosti 71-66 za novu pobedu i prvi poraz 021 Novog Sada. „Kutija šibica“ je odjekivala od aplauza i ovacija upućenih košarkašicama iz grada na Ibru

ŽKK KRALjEVO – 021 NOVI SAD 71 - 66 (19-19, 19-18, 19-19, 14-10)

Dvorana: „Kutija šibica“ na Ibarskom keju Gledalaca: 500 Sudije: Smiljanić, Kral, Simić.

ŽKK KRALjEVO: Šakila Hil 15 (8 sk), Gobeljić 17 (12 sk, 5 il), Ristić 3, Spasojević 7, Račić 12 (9 sk), Arsović, Jovančević 5, Trišović, Jovanović, Stojičić, Džordan 1, Živanović 11

021 NOVI SAD: L. Sicar, Radović 6, Bedov, Corto 11, Opačić 2, Trebovac 9, Radulović 9 (6 sk), Jokić 7 (11 sk), Adamović 22 (15 sk), Ilić, Todorović, I. Sicar