Ruma
Akademik
Velika Kikinda
Pobeda na srce, Dunav - Vrbas 79:77

U derbiju 19.kola Prve muške regionalne lige, Dunav je na svom parketu savladao Vrbas rezultatom 79:77 (25:27, 17:23, 16:15, 21:12) i tako se revanširao gostima za poraz u prvom delu sezone. Ovom pobedom košarkaši Dunava učvrstili su drugo mesto na tabeli. Prvo poluvreme obeležile su loše odbrane na obe strane i raspoloženi igrači Vrbasa van linije 6,25. Pogodili su gosti u ovom delu igre 10 trojki, od ukupno 17 na utakmici. Igrači Dunava, iako na zadovoljavajućem nivo u napadu, u odbrani nisu imali rešenja za već prepoznatljivu igru i oružje ekipe iz Vrbasa, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 42:50. U drugom delu igre viđena je potpuno druga slika na terenu. Domaći košarkaši odigrali su agresivnije i angažovanije u odbrani, pokazali želju i borbenost i na kraju uspeli da prelome utakmicu u svoju korist. Već u trećoj četvrtini Dunav je stigao prednost gostiju ali samo na momente jer su igrači Vrbasa, ponovo trojkama, vraćali prednost u svoju korist. Tek u poslednjoj deonici, Dunav uspeva da preokrene rezultat i u veoma uzbzdljivoj završnici, poenima u poslednjim sekundama, na kraju zasluženo slavi. Statistiku sa utakmice Dunav - Vrbas možete pruzeti na sajtu kluba.
U narednom kolu, Dunav gostuje u Kikindi.