Ruma
Akademik
Velika Kikinda
Velika pobeda Dunava u derbiju

U derbiju petog kola Prve regionalne lige, košarkaši Dunava savladali su ekipu Srema rezultatom 74:69 (24:11, 24:13, 12:24, 14:21). Uz pomoć navijača koji su ispunili halu u Belegišu, košarkaši Dunava ostvarili su veliku pobedu i trenutno sa ekipom Vrbasa dele prvo mesto, kao dve neporažene ekipe. Upravo ova dva tima sastaće se narednog vikenda u Vrbasu, u utakmici šetog kola.

Košarkaši Dunava sjajno su otvorili utakmicu. Posle prvog koša Srema, za jedino vodjstvo koje su gosti imali (0:2), Dunav pravi seriju 15:0 i uz podršku sa tribina nastavlja u istom ritmu do kraja prvog poluvremena. Odlična igra u odbrani uz kontranapade i preciznost u šutu, pogotovo na zonsku odbranu Srema, donela je Dunavu veliku prednost od 24 poena (48:24). U drugom delu utakmice dolazi do pada u igri kod košarkaša Dunava. Nedovoljna spremnost usled velikog broja povreda na početku sezone, uticala je na pad koncetracije u igri kod većine igrača. Gosti iz Sremske Mitrovice postepeno smanjuju prednost Dunava i u poslednjem minutu uspevaju da uvedu utakmicu u neizvesnu završnicu. Odbranom i sigurnim izvođenjem penala, uspeli su košarkaši Dunava da sačuvaju prednost i privedu utakmicu kraju u svoju korist i pored, po većini prisutnih, nejednakog kriterijuma sudija, posebno u drugom delu. Napomenimo da je nad košarkašima Dunava dosuđeno sedam faulova manje (ukupno 18), a da je samo jedan igrač Srema izveo 15 slobodnih bacanja a cela ekipa Dunava ukupno 17. Statistiku možete pogledati na sajtu kluba.

Bila je ovo velika i apsolutna zaslužena pobeda Dunava, koga u narednih sedam dana očekuju još dve teške utakmice. Prva već u utorak od 20h, na domaćem terenu, u četvrtfinalu Kupa KSS protiv prvoligaša Mladosti iz Zemuna a zatim i prvenstvena utakmica u Vrbasu, duel dve do sada neporažene ekipe.