ŽSK 1955
Goran Živkov sa stotinu ruku
02.12.2023 Stevan Davidović

Goran Živkov (foto: RK Jedinstvo)

U utakmici 11. poslednjeg kola prvog dela prvenstva Prve lige Vojvodina, značajnu pobedu u Apatinu zabeležili su rukometaÅ”i novobečejskog Jedinstva 19:29 (9:16), pa će zimovati na drugoj poziciji ovog stepena takmičenja.

Poveli su domaći rukometaÅ”i golom Marka Živkovića, ali su Novobečejci odmah golom, u ovom susretu veoma raspoloženog za igru, Ivana Spasojeva izjednačili, da bi potom sve do 19. minuta Apatinci imali su gol prednosti. Kada je u 19. minutu Nikola Blagojević izjednačio na 7:7 usledio je preokret, izabranici Đorđa Vujackova preuzeli su inicijativu i za kratko vreme napravili značajnu razliku, zahvaljujući seriji od 0:5 stigli su do 8:15, da bi i u poluvremenu sačuvali tih 7 golova prednosti (9:16).

Magija na golu -Ā  Gorana Živkova ( foto: RK Jedinstvo)

U nastavku ista priča Novobečejci su sve vreme kontrolisali utakmicu, Å”to im u ovom susretu i nije bilo tako teÅ”ko, pored odlične partije Koste Musića, Vaska Krivokapića i pomenutog Spasojeva, dok je na golu bio čoveka sa stotinu ruku, Goran Živkov, koji je svojim odličnim odbranama dovodio do očaja strelce domaćeg tima. Na kraju razliku od 10 golova (19:29) postavio je Koste Musića, za veliku radost Novobečejaca, koji će sa druge pozicije čekati priliku da ugroze jesenjeg prvaka Potisje Pleteks iz Ade, koje joÅ” nije osetilo gorčinu poraza.

Apatin - Jedinstvo 19:29 (9:16)

Sportska hala u Apatinu. Gledalaca 50. Sudije: Dejan Martinović (Novi Sad), Branislav Ćirković (Bačka Palanka). Sedmerci: Apatin 4 (3), Jedinstvo 3 (3). Isključenja: Apatin 12, Jedinstvo 6 minuta.

Apatin: Milićević, Braun 4, Pilipović 4, Arsić, Lazić, Rađenović, Komazec 1, Živković 5, Kovčin, Ćeran, Mandić 4, Polovina, Galfi 1, Gardijan

Jedinstvo: Macura 1 (1), ToÅ”kov 1, Musić 6, Skuban 4, Jovanov 3, Strahinja Ristić 1, Bogojević 1, Krivokapić 5, Dujin 1, Labus, Spasojev 6 (2), Antonović, Bajrović, Živkov

PiÅ”e: Stevan Davidović