Radnički 1911
Novobečejci prekinuli dvomesečni post
20.05.2024 Stevan Davidović

Radost posle dva meseca - FK Jedinstvo Novi Bečej (foto: Stevan Davidović)

Najveće iznenađenje u 27. kolu zrenjaninske Područne lige priredili su fudbaleri novobečejskog Jedinstva, pobedom u Mihajlovu protiv trećeplasirane ekipe MSK (0:1).

Na ovaj način izabranici trenera Bojana Josimovića su prekinuli dvomesečni post (poslednja pobeda izvojevana je 23. marta protiv OFK Stajićeva). Posle 5 poraza i samo jednog remija Novobečejci su ovom pobedom samo donekle popravili ovogodišnji učinak, jer se od ovog sastava daleko više očekivalo. Gol odluke pao je već u 2. minutu kada je posle udarca Radovana Stojanova, ka praznom golu loptu rukom zaustavio Denis Isak, a sudija Marko Peček bez razmišljanja dosudio kazneni udarac. Siguran realitzator bio je kapitne Jedinstva Nikola Mesaroški.

Malo ko je očekivao da će ovo biti i konačan rezultat. Međutim kako to u fudbalu biva, kada se potceni protivnik, favorit u ovom susretu ekipa MSK nije uspela da preokrene rezultat, možda opravdanje treba tražiti i u tome što je domaćin posle poraza u Nakovu od Poleta (4:3) izgubio šanse da se domogne baraža za ulazak u Vojvođansku ligu - Istok.

Da se u Mihajlovu ipak vodila žestoka borba potvrđuje i podatak da je dodeljeno deset žutih kartona, od kojih je onaj deseti (Kevrešanov) odmah pretvoren u crveni, odnosno isključenje u 90. minutu utakmice.

U 28. kolu Jedinstvo dočekuje Mladost iz Banatskog Despotovca, dok MSK igra u Sečnju sa Bilećaninom.

MSK – Jedinstvo 0:1 (0:1)

Mihajlovo: Igralište MSK. Gledalaca: 100. Glavni sudija: Marko Peček, pomoćnici: Divna Erbus i Luka Koštić, delegat utakmici: Ivica Branković. Strelac: 0:1 Mesaroški u 2. minutu. Žuti kartoni: Sekošan, D. Isak, Tanjga, Stupar, E. Rama (MSK), Stanković, Stojanov, Vijatov, Mesaroški (Jedinstvo). Crveni karton: Kevrešanov (Jedinstvo).

MSK: Sekošan, D. Isak, Markov, Tanjga, Guljaš, Stupar, E.Rama, Zamba, Radovanac, G. Isak, Buka

Jedinstvo: Pinter, Stanković, Perić, Mesaroški, Lukić, Stojanov (Kevrešanov), Veselinović, Farkaš, Vrebalov, Mihajlović (Vijatov), Pecarski.