Banat (Č)
0 0 pre 6 meseci

Nastavljena rasprodaja kraj Tise
29.10.2023 Stevan Davidović

Ekipe Jedinstva i MSK pre početka utakmice u Novom Bečeju (foto: Stevan Davidović)

U premijernoj utakmici 12. kola, Područne lige Zrenjanin, fudbaleri novobečeskog Jedinstva  nastavili su rasprodaju bodova kraj Tise, posle Napredka i Bilećanina, ovog puta častili su, sa tri boda, veoma borbeni sastav ekipe MSK iz Mihajlova.

Posle dve uzastopne pobede očekivalo se da će izabranici Dragana Vukajlovića nastaviti pobedonosni niz, međutim ovog puta su razočarali svoje navijače. U prvom poluvremenu vodila se ravnopravna igra, u tom periodu beležimo dobar udarac Strahinje Josimovića, ali je njegov projektil prošao pored gola. Gosti su najizgledniju priliku imali u 45. minutu, kada su posle brzog napada bili u prilici da kazne grešku domaće odbrane.

U nastavku gosti preuzimaju terensku inicijativu, što otvara priliku domaćinu da iz kontre ugroze goste. Domaći su u 67. minutu posle lepe akcije imali najizgledniju priliku, ali je udarac Zoran Obradovića, Adriana Sekošan odbranio. U završnici publika je videla reprizu sa prethodnih utakmica. U 82. minutu posle slobodnog udarca sa nekih 30 metara, neko od napadača gostiju je glavom prebacio kompletnu odbranu domaćih, lopta je došla do Davida Stupara, koji je sa nekoliko metara ubacuje u mrežu za 0:1.

Branislav Koledin, sudija Marijan Gajin i Gabrije Isak (foto: Stevan Davidović)

Domaći su tek tada zaigrali ofanzivnije, ne bi li osvojili bar bod. Međutim u nadoknadi vremena usledila je brza akcija gostujućeg tima i nova greška domaće odbrane, što Stupar kažnjava svojim drugim golom za konačnih 0:2.

Jedinstvo – MSK 0:2 (0:0)

Novi Bečej: Stadion kraj Tise. Gledalaca 100. Sudija: Marijan Gajin (Kikinda). Strelac: Stupar u 82. i 90+4. za MSK. Žuti kartoni: Farkaš, Koledin, Kovačev (Jedinstvo), Sekošan, Govedar, Tanjga, Guljaš, Takač, Zambo, Isak, Grubor (MSK).

Jedinstvo: Barkoci 6, Mesaroški 6, Veselinović 5 (Eremić 6), Denis Salihović 5, Farkaš 6, Vrebalov 6, Koledin 6 (Stojanov), Mihajlović 6, Josimović 6 (Obradović 5), Kovačev 6

MSK: Sekošan 7, Govedar 7, Tanjga 6, Guljaš 6, Stupar 8, Perović 6 (Takač), Zambo 6 (Buka), Tot 6 (Bičanin 6), Radovanac 6, Isak 6, Grubor 6

Piše: Stevan Davidović