Čačani na Lagatoru za očuvanje prednosti, u Pazarskoj banji za opstanak, od Metalca zavisi sudbina Tutina

FAP je ponovo "častio" lidera i remijem u Petrovcu zaostao, tri kola pre kraja, pet bodova. Razlika je mogla biti i veća da nisu anulirali prednost domaćina u samom finušu. Borac 1926 je sigurno u derbiju dobio Real, Polet je naneo prvi poraz Slogi u Požegi, Omladinac je nastavio da tone i tri boda su odneli Zlatiborci, najvredniju pobedu odneo je Tutin u duelu sa nezainteresovanim Lozničanima. Komšije iz Pazarske banje slavili su u Vrelu i poravnati očekuju odlučujuće utakmice u borbi za opstanak, Požarevljani su bili ubedljivi pored auto puta, u Milanovcu je odigran borbeni remi.

Takmičarski organi lige sugerisali su klubovima, da u cilju regularnosti, igraju sa prvim postavama. Pitamo se, kada će dobiti šansu mlađi igrači i oni sa manjom minutažom?

U sredu su utakmice vanrednog 28. kola.

Derbi se igra na novom Lagatoru, gde stiže Borac 1926. Loznica se ne može prepoznati i šest kola su bez pobede (tri boda). U nastavku su osvojili trećinu bodova u odnosu na jesenju zalihu i zahvaljujući tome zadržali su se u gornjoj polovini (sedmo mesto). Iznenadili su u Tutinu bledim izdanjem i daleko su od nekadašnjih igara. Čačani su golovima Pelivanovića i rezerviste Markovića dobili Real i ponovo imaju solidnu zalihu ispred Pribojčana. Ako su bodove sa Lagatora bodove mogli da odnesu FAP i Real, zašto ne bi mogao i lider, pogotovu što je domaćin ispao iz forme.

Utakmica između Jošanice i Omladinca je u nivou derbija i može direktno da odluči o sudbini jednog od aktera. Jošanica osokoljena pobedom u Vrelu dočekuje uzdrmani Omladinac, koji se nalazi u seriji loših rezultata (tri poraza u četiri meča). Doživeli su debakl u Zablaću od motivisanih i efikasnih Zlatiboraca, koji su mogli slaviti ubedljivije. U Pazarskoj banji preovadava optimizam, s obzirom na povoljan raspored (pored Omladinca u poslednjem kolu dočekuju otpisanu Slogu 33), računaju da sa dve pobede ostaju u ligi. Za sredu u ekipu se vraćaju Demirović i Sadović.

Real je favorit protiv otpisanog Vrelo sporta. Izgubili su pored Morave, mada su imali periode dobre igre, inicijativu i pogođenu stativu (Luković). Ubljani su još ranije izgubili sve šanse da opstanu i nastavili su sa rasprodajom bodova. Na početku su više obećavali, gajili visoke ambicije i na kraju izneverili očekivanja.

U Čačku gostuje Tutin i male su šanse da može zaustaviti zahuktali Polet. Ekipa trenera Žunića nalazi se u usponu forme, zabeležili su tri pobede i predvode ekipe iza vodeće trojke. Tutin je prevazišao sopstvene mogućnosti i savladao Loznicu, ali neuspeh Metalca i najverovatnija selidba među srpskoligaše, uticao je da se nađu u veoma teškoj situaciji. Pored Poleta imaju težak raspored i sledi još jedno gostovanje na istom stadionu protiv lidera i u poslednjem kolu mogu da računaju na bodove sa Vrelo sportom, ali biće to nedovoljno za spas.

Na Švajcariji se očekuje kvalitetna predstava dva rivala, koji u poslednje vreme igraju dobro, naročito to važi za preporođene Zlatiborce. Ubedljivo su nadigrali Omladinac u gostima i potrebno im je 3-4 boda da se obezbede. Isto važi za Takovo sa kojim se nalaze na deobi desetog i jedanaestog mesta (33 boda). Milanovčani su odigrali jednu od najboljih utakmica protiv Valjevaca i umalo da ostanu bez bodova. Poremetilo ih je isključenje Radovanovića i sa igračem manje u zaustavnom vremenu uspeli da poravnaju rezultat.

Budućnost Krušik 2014 igra dobro i u Milanovcu su ih delili minuti od pobede. Radi se o kvalitetnoj, zreloj i pismenoj ekipi koja može sa svakim da se nosi. Sa Slogom 33 ne bi trebalo da imaju većih problema, naročito ako se zna da su se gosti oprostili od Srpske lige. Pružili su žetok otpor FAP-u i bili u prednosti do finiša utakmice. Ako ništa drugo, bar su Pribojčanima zagorčali život i udaljili ih od vodećih Čačana.

FAP će u duelu sa poslednjim OFK Mihailovcem imati jedan jači trening. Odigrali su turbulentnu utakmicu u Petrovcu i ostali bez planiranih bodova. U nastavku prvenstva osvojili su isti broj bodova (29), ali je na tabeli ostala razlika od polusezone. Gosti broje poslednje sate u Srpskoj ligi i poraz od komšija iz Požarevca jedan je u nizu neuspeha.

Mladi radnik 1926 i Sloga iz Požege odigraće za sebe, prestiž i navijače. Domaćin bez prvog strelaca Jankovića i Petrovića teže postiže golove, ali su uspeli da nadomeste nedostatak pomeranjem linija tima. Golovima na početku drugog poluvremena utakmicu pored auto-puta odveli na svoju vodenicu i pobeda je mogla biti ubedljivija. Znaju da je Sloga brza, poletna ekipa, sa tri štopera pozadi, pružaju dobre igre na gostovanjima. Požarevljani će biti jači za Đorđevića, ali izostaje uspešni asistent Redžić.

Polet (Lj) 2 : 2 Borac 1926
Tutin 2 : 0 Vrelo Sport
Loznica 5 : 0 Omladinac (Z)
Real 2 : 0 Takovo
Jošanica 1 : 0 Sloga 33
Zlatibor 3 : 0 OFK Mihajlovac
Budućnost Krušik 2014 2 : 0 Sloga (P)
FAP 3 : 1 Mladi radnik 1926