OFK Beograd
BSK 1925
Sremčica
Minimalac "Optičara"

Posle proÅ”lonedeljnog kiksa i poraza u Malom mokrom lugu 2:1, kada su pobedom mogli da zasednu na 1. mesto, Teleoptik je u ĖZemuneluĖ dočekao Å”estoplasirani BASK sa Careve ćuprije. Gosti su od samog početka postavili blok na 25-30 metara od svog gola ne retko se branivÅ”i sa 9 igrača i orijentisani na kontranapade i dalekometna ubacivanja iz auta Ljube Baranina.

Domaći dolaze u vođstvo u 13. minutu, naime Minić je divno pronaÅ”ao Stanojevića između tri odbrambena igrača, a on je reagovao na pravi način poslavÅ”i loptu iza leđa nemoćnog Koraća. Stanojević je mogao postići drugi pogodak u 18. minutu, na centarÅ”ut Markovića glavom je sa 10 metara ciljao donji ugao, Korać se sjajno bacio i izbio loptu u korner. Do kraja poluvremena se viÅ”e niÅ”ta ozbiljnije nije deÅ”avalo te su ĖOptičariĖ na odmor otiÅ”li s minimalnom prednoŔću.

BASK na poluvremenu menja tri igrača i sistem igre, igraju ofanzivnije, a to otvara prostor domaćim igračima da iskoriste svoju brzinu, naročito vihorni Dragić koji u 57. minutu Å”utira snažno sa oko 20 metara pod prečku, golman gostiju vrhovima prstiju loptu izbija u korner. U 64. minutu gledamo akciju kao kod prvog gola, Minić je kroz zgusnutu odbranu gostiju ćuÅ”nuo loptu do Markovića, s tim Å”to ovaj nije bio precizan, saĀ oko 12 metara loptu Å”alje kraj stative.

BASK je totalno bezidejan, za 90 minuta nisu ugrozili protivnički gol, a Å”to nisu otiÅ”li kući sa viÅ”e golova u mreži kriv je izuzetno dobri Korać koji u 89. minutu brani Å”uteve iz blizine, prvo Markovića, a potom i Dragića, dok se u 3. minutu nadoknade vremena ponovo istakao odbranivÅ”i Å”ut Stanojlovića u situaciji jedan na jedan. U sredu se igra vanredno 15. kolo, a Teleoptik ide na Karaburmu renomiranom protivniku, OFK Beogradu, dok BASK dočekuje na svom terenu BSK iz Borče.Ā

TELEOPTIK - BASK 1:0 (1:0)

STADION: FK Teleoptik. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Gospavić Ivan. POM.SUDIJE: Rajković MiloÅ” i Majstorović Marko. STRELAC: Stanojević 13.min (Teleoptik). ŽUTI KARTONI: Momčilović i Lekić (Teleoptik), Vučetić, Baranin i Pađen (BASK).Ā
TELEOPTIK: Slavković, Simunović, Krstić, Momčilović (Jevtić), Subotić, Đurković, Dragić, Minić, Stanojlović, Nikolčić (Todorović), Marković (Lekić).
BASK: Korać, Vučetić, Teofilović (Bogdanović), Lukić, Lazarević, Antić, Radičević, Radunović (Vukmirović), Baranin (Mitrović), Mihajlović (Sićović) (Dacić), Pađen.