46'
37'
SLS: Spartak ŽK - Napredak 0:1
16.09.2018 FK Spartak

Fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi poraženi su u utakmici 8 kola od Napredka golom Vukanovića u veoma ranoj fazi utakmice, nakon samo tri minuta igre.

Gosti su poveli iz prvog ozbiljnijeg napada, u3. minutu Đuro Zec je odlično uposlio Aleksu Vukanovića, koji je prevario odbranu subotičana i loptu poslao u mrežu pored nemoćnog Perića za 0:1. Nakon primljenog gola subotičani su kremnuli ofanzivnije ka golu protivnika, u 11. minutu Čečarić je prošao po desnoj strani, loptu poslao do Đenića, koji je propustio priliku da izjednači. Desetak minuta kasnije pokušao je Denković na asistenciju Bojana Čečarića, ali golman Nikola Petrović zaustavlja šut.

Spartak je diktirao tempo igre, ali nisu imali rešenje za postizanje gola. Napredak se odlično branio i pretio iz opasnih kontra napada. U 39. minutu, Napredak je mogao da duplira prednost, mećutim lopta je pogodina stativu umesto mreže. Najbolju priliku za poravnanje imao je Bojan Čečarić u samom finišu prvog poluvremena, ali je i ta šansa ostaal neiskorištena.

Nije bilo veće razlike na terenu ni u nastavku utakmice. Napredak je čuvao prednost, dok su fudbaleri Spartaka  uporno pokušavali da dođu do izjednačenja, mešutim vrlo bezuspešno. Spartak je preuzeo totalnu kontrolu igre, ali nisu mogli da nadmudre veoma uspešno postavljenu odbranu Napredka. Najbliži poravnanju bili su u  85. minutu kada je Kostić napravio prekršaj nad Čečarićem pred kaznenim prostorom.Loptu je uzeo Milošević, međutim nije bio precizan. U 90. minutu, Torbica je izveo korner sa desne strane, Kerkez najviše skočio i tukao pored stative za konačnih 0:1.

Spartak Ždrepčeva Krv – Napredak 0:1 (0:1)

Stadion: Milan Sredanović u Kuli. Gledalaca: 200. Sudija: Zoran Široki (Smederevo). Strelac: 0:1 Aleksa Vukanović u 3. minutu.

Spartak Ždrepčeva Krv: Perić, Tekijaški, Ćalasan, Jočić, Milošević, Šimura, Marčić (od 73. Torbica), Čečarić, Glavčić (od 46. Kerkez), Denković, Đenić (od 61. Obradović).

Napredak: Ni. Petrović, Boranijašević, Veškovac, Ostojić, Ne. Petrović, Kostić, Eskić, Ndiaje, Vulić, Vukanović (od 64. Alivodić), Zec (od 85. Jović).