Olimpizam: Strahinja Stanišić 33. u Brašovu

BRAŠOV, 19. februar (Info centar).- Strahinja Stanišić, mladi srpski smučar, osvojio je 33. mesto u veleslalomu na zimskom Evropskom olimpijskom festivalu mladih (Ejof) u rumunskom gradu Brašovu. U prvoj trci bio je 36. od 61 takmičara sa 4,06 sekund zaostatka za vodećim. U drugoj trci bio je bolji i završio na 33. mestu sa vremenom 1:52,65 minuta.

- U prvoj trci sam pogrešio pred ciljem i to me je koštalo ulaska u prvih 30. Drugu trku sam vozio mnogo bolje i imao sam dosta manji zaostatak za prvim. Mogu samo da kažem da sam zadovoljan drugom vožnjom - rekao je Strahinja SDtarčević.

Vanja Starčević je sa startnim brojem 64 prvu trku završio 47. da bi u drugoj vožnji popravio vreme i u konačnom plasmanu bio 43. sa vremenom 1:55,62. Marko Stevović i Viktor Raković nisu uspeli da završe prvu vožnju.

U biatlonu na 12,5 km Dženis Avdić je bio 62. od 77 takmičara. Boljeg plasmana koštali su ga kazneni minuti, usled lošeg pucanja. Na kraju je imao 12:18,9 minuta zaostatka za pobednikom.

Dženis Avdić će u četvrak 21. startovati u sprintu na 7 km, dok smučare istog dana očekuje slalom.