Zahvaljujući golobradim dečacima Timok 1919 je u polufinalu KUP-a FSZO

Fudbaleri srpskoligaša Timoka 1919 prvi su polufinalisti KUP-a Fudbalskog saveza Zaječarskog okruga pošto su pobedili Trebič iz Sokobanje rezultatom 3:2 (2:0). Posle 90. minuta borbe na Gradskom stadionu pod Kraljevicom fudbaleri Timoka 1919 su pokazali bolju igru a ponovo su najmlađi akteri na ovom meču doneli radost zaječarcima. Prvo je Aleksandar Ilić (2005) u 21. minutu igre zatresao mrežu golmana Trebiča Nikole Jovanovića, a nedugo zatim je Vladimir Kuzmanović (2005) u 27. minutu odlično skočio u šesnaestercu gostiju i glavom pogodio za 2:0.

Na startu drugog dela utakmice nadu sokobanjcima dao je Aleksa Radenković koji je u 47. minutu prevario golmana Davora Joksimovića i smanjio na 2:1. Trener Miroslav Trujkić je u 72. minutu uveo u igru dva „bisera“ iz kadetskog pogona Timoka 1919, Nikolu Stanojevića (2006) i Petra Petrovića (2007) koji su na svom debiju pružili fenomenalnu partiju za seniorski tim i iskoristili svoju šansu na najbolji mogući način. Upravo su njih dvojica bili najzaslužniji za treći gol zaječaraca. Deset minuta pre poslednjeg sudijskog zvižduka u šesnaestercu gostiju oboren je Nikola Stanojević a siguran sa bele tačke bio je šesnaestogodišnji Petar Petrović. Mladen Radivojević je dva minuta kasnije smanjio na 3:2 ali gosti iz Sokobanje nisu imali snage da do kraja utakmice dođu do izjednačenja.

Meč je obeležila povreda zgloba, jednog od najboljih pojedinaca u redovima Timoka 1919 Nikole Tričkovića, koji je u 42. minutu morao van terena i neće moći u subotu na Gradskom stadionu pod Kraljevicom da igra utakmicu 24. kola Srpske lige „Istok“ protiv Dubočice iz Leskovca. Male su šanse da zaječarci ostvare pozitivan rezultat na ovom meču jer trener Miroslav Trujkić neće moći da računa i na dvojicu standardnih prvotimaca Miloša Slavkovića i Uroša Nikolića koji će zbog isključenja prošlog vikenda u Paraćinu morati da pauziraju jednu utakmicu.

Danas će od 17 sati biti odigrani ostali četvrtfinalni mečevi KUP-a Fudbalskog saveza Zaječarskog okruga a sastaju se: Kosovo – OFK 019, Ozren – Timočanin i Rtanj – OFK Knjaz.

TIMOK 1919 – TREBIČ 3:2 (2:0)

ZAJEČAR: Gradski stadion pod Kraljevicom. Gedalaca: 200. Sudija: Filip Tošić (Zaječar), pomoćnici Veljko Jeremić (Zaječar) i Nikola Cvetković (Zaječar). Strelci: Aleksandar Ilić u 21., Vladimir Kuzmanović u 27. i Petar Petrović (penal) u 80. minutu (Timok 1919), Aleksa Radenković u 47. i Mladen Radivojević u 82. minutu (Trebič)

TIMOK 1919: Joksimović, Cvetković, Kuzmanović, Đorđević, Petrović, Milojić (A. Ilić (2003)), Denić, A. Ilić (2005) (Petrović), Jelić (Rangelov), Tričković (Jeremić), Stamenković (Stanojević)
TREBIČ: Jovanović, Radenković, Filipović, Maksimović, N. Đorđević, Milić, Vujadinović, Urošević, D. Đorđević, Radivojević, B. Pešić (F. Pešić – Bonić)

Radnički (P) 6 : 2 Timočanin
Pčinja 4 : 3 Meševo
Car Konstantin 1 : 5 OFK Brzi Brod
Dunav 4 : 1 SFS Borac
Jedinstvo (P) 2 : 1 GFK Dubočica
Vlasina 3 : 0 Timok 1919