"Brzi voz" ubedljiv protiv Omoljičana

Fudbaleri Dinamo 1945 i trener Petar Divić

Fudbaleri trenera Petra Divića i u drugom kontrolnom meču pružili su dobru igru i zabeležili su visoku pobedu protiv vojvođanskog ligaša iz Omoljice. U 25. minuti posle dobre akcije Petrović je dobio loptu i šutirao golman P:Alavanja je obio loptu koju je isti igrač Petrović prosledio u mrežu i otvorio goleadu "brzog voza". Gostujući fudbaleri imali su nekoliko prilika za pogodak, ali je odbrana na čelu sa golmanom Stepanovićem bila sigurna. Dobru i brzu akciju krunisao je Mojsilović glavom posle centaršuta Ahčina, da bi u poslednjem minutu prvog poluvremena Nikolić povisio prednost svog tima kada je posle centaršuta nogom postigao pogodak.

Na poluvremenu treneri Divić i Milan Todorović šancu su pružili ostalim igračima i posle pet minuta igre dosuđen je penal za Pančevce koji je nonšalantmno izveo Stanković i loptu prebacio preko prečke gola P.Alavanje. Domaći fudbaleri nastavili su u istom ritmu i prvo je Jankulov postigao pogodak za 4:0. Dvostruki strelac bio je Vučinić za ubedljiu pobedu srpskoligaša sa Tamiša koji u sredu imaju novu proveru protiv BSK Borče.

Dinamo 1945 -Mladost (O) 6:0 (3:0)

Pančevo. SRC Strelište. Gledalaca: 100. Sudija: Aleksandar Janković (Pančevo). Strelci: Petrović u 25, Mojsilović u 37, Nikolić u 45, Jankulov u 55, Vučinić u 60 i 80 minuti.

DINAMO 1945: Stepanović, Tocilovac, Klještan, Stošković, Mojsilović, Ahčin, Nikolić, Stojanovski, Lekić, Petrović, Jambrušić. Igrali su još: Mandić, Milanović, Stojakov, Beljić, S.Đošić, V.Đošić, Stanković, Jankulov, Vučinić, Počuča, D.Marković.

MLADOST(O): P.Alavanja, Maksimović, Mićić, Vojnović, D.Alavanja, Jaćimovski, Živanović, L.Lukić, Vukajlović, Starčević, Javor. Igrali su još: V.Lukić, Stošić, Ramović, F.Kovačević, Janjović, Stefanović, N.Maksimović, Đukanović.

Podunavac 0 : 2 Naftagas
Dinamo 1945 1 : 2 Tekstilac
Jedinstvo 1 : 1 1. Maj Ruma
Omladinac 5 : 0 Radnički (Zr)
Stanišić 4 : 2 Bečej 1918
Tisa 4 : 1 Hajduk 1912