Zvezda sigurna na Banovom brdu

Šampion je ušao u grupnu fazu Lige Evrope pobedom u Rumuniji, a danas ima domaći zadatak na Banovom brdu. Protivnik je poletni Čukarički na čelu sa novim trenerom Sašom Ilićem. Utakmica je od samog starta živa, sa puno duela. Prvu šansu na utakmici su imali gosti u 14. minutu. Degenek je sa 15 metara gađao rašlje, Mićović se izvio koliko je dug i loptu vrhovima prstiju izbacio u korner.

Zvezda nastavlja sa napadima, a dva minuta kasnije i Katai je oprobao šut, ali je sa udaljenosti od 12 metara bio neprecizan. Igrao se 20. minut kada je Pavkov spustio grudima loptu do Ivanića, ovaj lobovao istrčalog Mićovića, ali je sa gol linije loptu izbacio gorostasni Šapić. Gol je visio u vazduhu, a postigao ga je Pavkov u 40. minutu posle idealnog centaršuta Kange. Na odmor se otišlo minimalnom prednošću Zvezde.

Kako je završila prvo poluvreme Zvezda je tako ušla i u nastavak. Igrao se 48. minut kad je Kanga uputio snažan šut sa ivice kaznenog prostora, lopta je završila u naručju sigurnog Mićovića. Čukarički je prvi ozbiljniji udarac na gol uputio u 54. minutu, Jovanović sa oko 15 metara šutira pravo u dobro postavljenog Borjana.

Zvezda do drugog pogotka stiže u 57. minutu. Katai je posle solo prodora tukao sa 7-8 metara, Mićović je loptu kratko odbio ponovo na nogu desetke gostiju koji je ovaj put bio neumoljiv. Ivanić i Kanga u 61. minutu propuštaju da zatvore utakmicu, sa veoma male udaljenosti nisu uspeli da nađu put lopti u mrežu domaćih.

Pokušao je trener gostiju izmenama da pojača tempo svoje ekipe i preokrene tok susreta, međutim pretila je samo Zvezda. Kanga je u 70. minutu uputio prizeman udarac sa 22 metra, lopta je prohujala tik kraj stative.  Nadu domaćima u povoljan ishod vraća Jovanović u 89. minutu na asistenciju Čolića, postigao je gol sa 7-8 metara udaljenosti. Međutim vremena za neke veće promene sem časnog poraza nije bilo. Gosti su dominirali čitavu utakmicu i sa ovog teškog gostovanja nose vredna tri boda kući. Predstoji dvonedeljna pauza u šampionatu zbog obaveza reprezentacije u kvalifikacijama za Prvenstvo sveta.

ČUKARIČKI - CRVENA ZVEZDA 1:2 (0:1)

STADION: FK Čukarički. GLEDALACA: 2000. GL.SUDIJA: Milanović Miloš. POM.SUDIJE: Grujić Jovan i Petrović Oliver. STRELCI: Jovanović 89.min (Čukarički), Pavkov 40. i Katai 57.min (C.Zvezda). ŽUTI KARTONI: Jovanović, Drezgić i Tanasijević (Čukarički), Rodić (C.Zvezda).
ČUKARIČKI: Mićović, Docić, Jovanović, Radojičić (Ergelaš), Tanasijević (Drezgić), Kajević (Čolić), Čolović (Savić), Šapić, Janković, Roganović, Lukić (Rogan).
CRVENA ZVEZDA: Borjan, Ivanić (Krstičić), Degenek, Kanga (Nikolić), Pavkov (Dioni), Katai (Srnić), Dragović, Rodić (Stanić), Eraković, Ben, Sanogo.

Napredak 2 : 0 Vojvodina
Radnik 1 : 2 Spartak ŽK
TSC 2 : 1 Mladost
Čukarički 1 : 2 Crvena zvezda
Proleter 1 : 1 Radnički 1923
Partizan 4 : 0 Radnički (N)