Sigurna tri boda Čukaričkog protiv Lučanaca

Lučanci posle nešto slabijeg starta u finišu sezone gaze sve pred sobom. Zaređali su sa pet uzastopnih pobeda i danas u goste dolaze Čuki, željnom da se iskupi za prošlonedeljni poraz na ˝Krovu˝. Dakle, za očekivati je da se večeras gleda zanimljiv fudbal na Banovom brdu.

I počelo je izbudljivo, već u prvom minutu Đorđe Jovanović se spetljao na 5-6 metara od gola, umesto da lagano reši situaciju pred golom Lučanaca. Potom Čolović u 10. minutu lepo šutira po zemlji sa 15 metara, golman gostiju Milović se izvio koliko je dug i izbacio loptu u korner. Docić je izveo udarac iz ugla, a u buketu igrača najviši je bio Jovanović i loptu glavom poslao u donji levi ugao.

Posle primljenog gola Mladost uspostavlja ravnotežu, dobre akcije se ređaju na obe strane terena. Iz jedne takve Vidosavljević u 30. minutu propušta lepu priliku da poveća vođstvo, šutira sa desetak metara za malo neprecizno. Na drugoj strani Saša Jovanović je pokušao da iznenadi golmana Petrovića u 41. minutu, šutiravši iskosa sa oko 12 metara, golman domaćih je bio dobro postavljen i izbacio vrhovima prstiju loptu u korner.

Mladost otvara drugo poluvreme šansom, igrao se drugi  minut nastavka kada je Bojović vratio povratnu na 13 metara Radivojeviću, a ovaj loptu drop kikom šalje pored stative. Čukarički postiže drugi gol u 49. minutu, akteri su isti kako i kod prvog. Docić je asistent, a Jovanović strelac, ponovo udarcem glavom.
Mladost od tog trenutka preuzima inicijativu, a to je vrlo brzo urodilo plodom. Na centaršut Lekovića iz prve je odreagovao Saša Jovanović i loptu neodbranjivo poslao u ugao gola ˝Brđana˝, igrao se 53. minut. U tim momentima gledamo dopadljivu i sadržajnu utakmicu. U 59. minutu Radivojević ne koristi još jednu priliku, njegov šut sa 10 metara zaustavlja golman domaćih Petrović.

Tek što je ušao sa klupe, Pantić u 62. minutu upućuje snažan šut iz srca kaznenog prostora, Milović kratko odbija loptu na koju natrčava mladi Vidosavljević i postiže treći pogodak za ˝Brđane˝. Tako je umesto izjednačenja, Čukarički ponovo otišao na dva gola preimućstva. Igrao se 71. minut kada su sjajnu akciju izveli Kovač i Vidosavljević, ovaj drugi je rutinski plasirao loptu u mrežu kraj nemoćnog Milovića za velikih 4:1.

Pred kraj susreta, u 87. minutu, Bojović je oboren u kaznenom prostoru domaćih nakon starta Stevanovića. Isti igrač je i bio uspešan realizator jedanaesterca. Rakonjac je mogao u 89. minutu da postigne i peti gol za Čuku, bio je neprecizan sa svega 7 metara, pa je krajnji rezultat ostao 4:2.
Sledeće kolo je, zbog uskršnjih praznika, na programu tek naredne srede 5. maja, kada ˝Brđani˝ gostuju pod Bagdalom, dok Mladost dočekuje ˝Zmajeve˝.

ČUKARIČKI - MLADOST 4:2 (1:0)

STADION: FK Čukarički. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Anđelovski Novica. POM.SUDIJE: Beljin Goran i Stojanović Ivica. STRELCI: Jovanović 11. i 49. i Vidosavljević 62. i 71.min (Čukarički), S.Jovanović 53. i Bojović 87.min (k.u.) (Mladost).
ČUKARIČKI: Petrović, Docić, Stevanović, Jovanović (Baić), Vidosavljević (Ergelaš), Kamenović, Čolović (Savić), Drezgić, Šapić, Kovač (Rakonjac), Lukić (Pantić).
MLADOST: Milović, L.Jovanović (Selenić), S.Jovanović (Odita), Mićević (Ožegović), Redžis, Cvetković, Đorđević (Radivojević), Leković, Ješić (Regan), Bojović, Šatara.

Novi Pazar 0 : 2 Voždovac
Čukarički 4 : 2 Mladost (L)
TSC 1 : 3 Napredak
Proleter 1 : 3 Partizan
Spartak ŽK 0 : 2 Javor Matis
Mačva 0 : 5 Radnik