Pukla petarda na Brodarcu

Lider Omladinske lige Brodarac, na svom terenu kraj Save, dočekao je vršnjake iz komšiluka IMT. Bilo im je dovoljno samo 70 sekundi da dođu u vođstvo. Ilić je na centaršut istrčao u prazno i Stojanoviću je preostalo da se pokloni i loptu glavom sprovede u gol. Brzo primljen pogodak je delovao šokantno na momke iz IMT-a, lopta je neprekidno u posedu domaćih. U 11. minutu lepo kombinuju Dragojlović i Stojanović, strelac prvog gola šutira iz prve sa pet metara, u zadnjem trenutku mu u blok ulazi Dančetović i spašava svoju mrežu.

Gosti su se posle dvadesetak minuta oslobodili pritiska i stidljivo krenuli u nadigravanje. Malo otvorenija igra im se umalo osvetila u 35. minutu, brz kontranapad Brodarca po krilu poveo je Tabaković, uposlio Stojanovića koji se obrukao prebacivši čitav gol sa 4-5 metara razdaljine.

A onda bukvalno ni iz čega gosti dolaze do izjednačenja u 38. minutu. Paić u svom šesnaestercu obara Spasenovića za penal. Izvođač je Luković, njegov šut brani Trajković, ali lopta ponovo dolazi do napadača gostiju koji je lagano smestio u prazan gol. Tako gosti iz prve i jedine prilike uspevaju da dođu do rezultatskog egala u prvom poluvremenu.

Domaći od starta drugog poluvremena napadaju, Tabaković je u 52. minutu prvi ugrozio gol gostiju šutem sa desetak metara, bio je za malo neprecizan. Promene nije bilo sve do 72. minuta, kada Rašljanin pogađa rašlje iz slobodnjaka sa 20 metara udaljenosti. Sasvim zasluženo vođstvo Brodarca, koji je tako iskoristio terensku nadmoć.

Utakmicu su definitivno odlučili Stojanović i Lada golovima u 83, odnosno 87. minutu. Jagodu na šlag postavlja Petrović u zadnjim sekundama utakmice iz penala, koji je prethodno prekršajem nad njim napravio gostujući golman Ilić. Brodarac narednog vikenda gustuje u Lučanima nezgodnoj ekipi Mladosti, dok IMT kod kuće igra sa Napretkom iz Kruševca.

BRODARAC - IMT 5:1 (1:1)

STADION: FK Brodarac. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Vićentijević Dušan. POM.SUDIJE: Rajković Miloš i Šoškić Tihomir. STRELCI: Stojanović 2. i 83, Rašljanin 72, Lada 87. i Petrović 90.min (k.u.) (Brodarac), Luković 39.min (IMT).
BRODARAC: Trajković, Luković, Rak, Paić (Jovanović), Pražić, Lada, Dragojlović (Tošković), Nešić (Rašljanin), Mladenović (Petrović),Stojanović, Tabaković (Daničić).
IMT: Ilić, Veljović, Nikolić, Dančetović, Radojlović, Gukić, Subotić (Ružić), Petrović (Božović), Spasenović (Zorić), Filipović (Milošević), Luković.

Internacional 0 : 1 Radnički (NB)
RFK Novi Sad 1921 2 : 1 Trayal
TSC 1 : 1 Voždovac
Napredak 1 : 2 Rad
Brodarac 5 : 1 IMT
OFK Beograd 1 : 1 Mladost (L)