Čukarički teško do pobede na IMT-u

Čukarički je mladićima sa Novog Beograda na samom početku susreta stavio do znanja da je došao po bodove. Igrali su mnogo angažovanije i stvorili sijaset šansi koje u prvom poluvremenu nisu uspeli da iskoriste, dosta njih zahvaljujući i fenomenalnim odbranama golmana IMT-a, Markovića. Ajdar u 2. minutu šutira glavom sa 7-8 metara, Marković se izvio i loptu izbacio preko prečke u korner. Grgić u 7. minutu sa dvadesetak metara šutira, lopta je liznula prečku domaćih i završila u gol autu. Da ne bude da su samo gosti propustili šanse potrudio se napadački tandem domaćih Đuković - Šabanović u 16. minutu. Ovom drugom golman Kožul požrtvovanom intervencijom u noge ulazi u šut i spašava svoj gol.

U drugom delu poluvremena sjajnim odbranama, Marković zaustavlja udarce Grgića u 27. minutu sa 10 i Ergelaša u 34. minutu sa 12 metara. Potom i Grgić u 44. minutu nakon centaršuta Kadijevića biva neprecizan sa svega 5 metara, poslavši loptu glavom pokraj gola.

U nastavku je tempo malo opao, prvi ozbiljniji udarac uputio je Miladinović sa 18 metara u 63. minutu, Marković se baca i izbija loptu u korner. Minut kasnije na drugoj strani skraćeni korner je za IMT, na ubačenu loptu najbolje reaguje Slavković poslavši je udarcem glave dvadesetak centimetara kraj stative.

Čukarički preko Kadijevića u 67. minutu, Ergelaša u 72. i Miladinovića u 73. minutu ne uspeva da savlada Markovića, koji je u sva tri slučaja izašao kao pobednik. Golman domaćih je najzad kapitulirao u 76. minutu. Skraćeni korner je izveden sa desne strane, Ergelaš odigrava glavom na drugu stativu gde se našao, od odbrane IMT-a zaboravljeni Drezgić i sa par metara loptu zakucao u mrežu.

Posle primljenog gola domaći igraju puno otvorenije, ali ne uspevaju da stvore šansu i ugroze gol Kožula. Tačku na ovaj susret je stavio Rogan u 87. minutu drugim pogotkom za goste. Grgić je povukao brz kontranapad i uposlio Rogana koji se našao sam ispred golmana domaćih i poslao loptu precizno u sam donji desni ugao. Bolji od ostalih u timu domaćih su bili odlični golman Marković i half Slavković, dok su se kod gostiju istakli strelac prvog gola Drezgić i veoma agilni Grgić. Ovim kolom je završen jesenji deo prvenstva, ali se ono nastavlja već narednog vikenda kada Čuka gostuje u Lučanima, a IMT dočekuje Radnički iz Niša.

IMT - ČUKARIČKI 0:2 (0:0)

STADION: FK IMT. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Ivković Marko. POM.SUDIJE: Karadžić Miloš i Milosavljević Nikola. STRELCI: Drezgić 76.min i Rogan 87.min (Čukarički). ŽUTI KARTONI: Šabanović (IMT), Kadijević (Čukarički).
IMT: Marković, Đuričković, Nikolić, Janićijević, Slavković, Kapur (Lučić), Šabanović (Ružić), Daničić (Vesić), Pavlović (Gukić), Puletić, Đuković (Novčić).
ČUKARIČKI: Kožul, Rogan, Kadijević, Petković, Drezgić, Nikolić, Grgić (Gašić), Ajdar (Radić), Milivojević (Golijanin), Ergelaš (Pejčić), Đukić (Miladinović).

Napredak 4 : 2 Radnički (NB)
TSC 1 : 3 Brodarac
RFK Novi Sad 1921 2 : 4 OFK Beograd
Internacional 2 : 3 Partizan
Trayal 2 : 3 Vojvodina
Voždovac 2 : 0 Radnički 1923