Čukarički poražen na gostovanju Mladosti u Lučanima

Čukarički poražen na gostovanju Mladosti u Lučanima--

Mladost – Čukarički 1:0 (0:0)

Strelac: 1:0 – Bojović u 51. minutu. Stadion Mladost. Gledalaca: 200. Sudija: Danilo Grujić. Pomoćnici: Jovan Grujić i Dejan Dimitrijević. Žuti kartoni: Sinđić (Mladost), Ćirković (Čukarički).

MLADOST: Zečević, Eliomar (od 90+2. Pešić), Krajišnik, Sinđić, Odita, Mićević, Bojović, Radivojević (od 88. Stojanović), Ješić, Milošević, Jovanović.

ČUKARIČKI: Petrović, Docić, Stevanović (od 57. Birmančević), Tedić, Endijae (od 72. Vidosavljević), Kamenović, Zorić (od 57. Kajević), Ćirković, Ostojić, Šapić, Kovač.

Čukarički je poražen na gostovanju Mladosti, u Lučanima je slavio domaćin, a presudio je gol Milana Bojovića iz 53. minuta. Bio je to tvrd meč, sa malo šansi na obe strane, a u takvom odnosu snaga bolje se snašao daleko iskusniji domaći sastav. U narednom, 25. kolu, Čukarički će na svom terenu ugostiti Spartak.

Prvi je zapretio Čukarički, Kamenović je u 11. minutu prošao dvojicu igrača Mladosti, potom i šutirao sa 20 metara, ali je golman domaćih Zečević izbio loptu u korner. Deset minuta kasnije prvi ozbiljniji pokušaj Lučanaca, posle napada i ubacivanja sa desne strane Odita je šutirao, ali je bio neprecizan.

U 32. minutu iznenadna prilika za Brđane, Endijae je stigao do lopte pre Zečevića, ali je otišao suviše iskosa sa leve strane, pa je njegov šut završio pored gola. U 37. minutu slobodan udarac za belo-crne, ali je Docić sa 20 metara šutirao preko gola Mladosti. U 41. minutu najbolja šansa u prvom poluvremenu, posle ubacivanja iz kornera, ali je Bojović, usamljen sa sedam metara, glavom šutirao pored Petrovićevog gola.

Na startu drugog poluvremena, ponovo opasnost pred golom Čukaričkog posle kornera Lučanaca, ovoga puta sa srećnim ishodom po domaće, Bojović je bio najspretniji za vođstvo Mladosti – 1:0. Tri minuta kasnije mogao je Čukarički do izjednačenja, Docić je sa ivice šesnaesterca glavom prosledio loptu ka Endijaeu, a Senegalac je takođe glavom šutirao, ali je Zečević bio oprezan.

U 57. minutu Veselinović je izvršio dvostruku izmenu, na teren je umesto Zorića i Stevanovića poslao Kajevića i Birmančevića. Nešto kasnije Vidosavljević je zamenio Endiaje. Zaigrali su Brđani nešto bolje, ali su dugo čekali na konkretnu priliku. U 83. minutu je sa ivice šesnaesterca probao Kajević, ali je Zečević još jednom bio oprezan.

Javor Matis 2 : 2 Spartak ŽK
Mladost 1 : 0 Čukarički
Voždovac 1 : 2 Vojvodina
Radnički (N) 2 : 1 Inđija
Crvena zvezda 0 : 0 Partizan
Proleter 1 : 1 Mačva
TSC 2 : 1 Napredak
Radnik 1 : 0 Rad